• yüzmesi keyifli olan, kaya koruğu bulabileceğiniz kayalıklara sahip güzel mekan. deniz kestanelerine dikkat!
  • birkaç gün için inziva fantazyası yaşanabilecek, sahili denizin dev dalgalarla çöpünü boşalttığı için biraz kirli ama güzel bir koy. çadırı deniz kenarına kurmamanızı tavsiye ederim.
  • birkaç haftaya gidip görmeyi düşündüğüm koy. kamp atacağız. hakkında tavsiyesi olanların yeşillendirmesi rica olunur.
  • dolungaz barış kampı diyede incelenebilir..
    5 eylğlde yakında bir yerde kaldık, dönüşte neynmiş diye bir bakalım dedik..
    10 tl/kişi kendi çadırınla gelirsen
    15 tl/kişi oranoın çadırını kullanırsan..
    hızla mönüden gördüklerim: bira 10 tl, köfte 13 tl, rakı tek 14 tl(dublede olabilir)
    duş tuvalet var..
    denize girmedik ama iyi görünüyor..yukardan baktık tertemizdi..zaten karaburunda su güzeldir..
  • efsane güzel denebilecek bir koy arkası kamp kurmalık lakin kalabalık değilseniz biraz sıkıcı olabilir izmir karaburun un 3-4 km ötesinde yer almaktadır
  • denizin rengine ayrı, ortamın bakirliğine ayrı aşık olunacak karaburun koylarından biridir. bugün buraya gittim ve hala etkisinden çıkamıyorum.
  • çok güzel bir koy.
    ben şirinbaba camping denen bir yerine geldim bugün.
    tüm egenin istila edilmiş olmasına rağmen buraya çat kapı gelip yer bulabildim.
    fiyatlar makul.
    denizi taşlık. ama çok güzel bir deniz.
    ortam bakir.
    araçsız ulaşım zor.
    yollar araca da çok uygun değil ama neyse.olmasın da zaten.
  • barış koyu olarak da bilinen. arabayla ulaşımı kolay olan, pazar günleri yoğun olan koydur. ayrıca, tek başına gidilirse pek de öyle insanla tanışılma şansı doğmaz, sıkılırsınız
  • izmir karaburun ilçesinde bulunan harika bir koy. ulaşım için arabanız yoksa iki alternatif var; ilki fahrettin altay'daki ilçe dolmuşlarını tercih etmek (istinye park'ın yanında) , diğeri ise fahrettin altay'daki eshot noktasından 761 numara ile önce urla'ya ardından urla'da karaburun eshot'unu tercih etmek. her iki durumda da ilk varış noktanız olan karaburun ilçesinde taksi ile dolungaz'a gidebilirsiniz (2019 ağustos ücreti 30 tl).
    dolungaz çok küçük bir koy. burada yine konaklamak istiyorsanız şirin baba camping'i tercih edeceksiniz ya da uygun bir yerde kendi çadırınızla kalacaksınız.
    şirin baba camping önünde sahil (ki bu sahil ücretli değil) ya kum ya da kayalık şeklinde, kayalıkların dibinde bol kestane bulunuyor ve ayrıca bu kayalıklar fazlasıyla yosunlu. suyun sıcaklığı çok değişken, bir günde 5-6 derece fark edebiliyor. temizliği ise ortalamanın üzerinde. yine insanımız sağolsun tuvaletini ulu orta yapmaktan utanabilme hissine sahipken temizlendiği peçeteleri gözler önünde bırakabiliyor.
  • izole bir kamp için biçilmiş kaftan. deniz rengi mavi tonlarını barındırıyor. kestaneleri can yakabilir. gün doğumu ve batımı ise enfes.
hesabın var mı? giriş yap