• fatih terimi cok severim, futbol muhabbetlerinde cok savunurum kendisini fakat galatasaray'in artik terim'den kurtulmasi gerektigini dusunuyorum. bu kisir donguden bir sekilde cikilmasi gerekiyor artik, basaridan ve basarisizliktan bagimsiz. terim geldi, gitti, enkaz aldi, enkaz birakti, ne zaman donecek vs gibi sorunlar galatasaray'a inanilmaz zarar veriyor artik. ne yapacagiz yani iki sene sonra donene kadar yine onu mu bekleyecegiz?

bu sebeple bu yonetime ragmen basarili olmasini diledigim, yerinde olmayi hic istemedigim teknik adam.

bir de adamin yerine koyun kendinizi ya, bir umutla bir takim almissiniz, kendinizi ispat etmek istiyorsunuz, basarisiz olursaniz muhtemelen hayatinizin son teknik adamlik denemesi. yerinde olmayi en son isteyeceginiz teknik adamlik pozisyonu olabilir.
  • bkz: dominic toretto
  • en azından deniyor amk. bak dün 3 lü ye falan döndü, belki dönmese berabere biterdi ama bir şey denedi pozisyon buldu. takım bir anda farklı oynadı, 90 dakika aynı şeyi deneyip başarısız olmadık, biraz hatay'ın da katkısıyla çok zevkli bir maç izledik aslında ve ben ve eminim bütün taraftar uzun süredir ilk defa heyecanlı bir maç izledik. hakem maçın içine etti ama etmese de hatay yenebilirdi bunun altını çizmek lazım.

şu an çok erken adam hakkında yorum yapmak için misal aytaç'ın atalay'ın oyuna girişleri oyuncu ismi anlamında çok üzerine düşünülmüş isimler değildir henüz dmc kim var cam kim var diye sormuş şunlar denmiştir muhtemelen. benim esas merak ettiğim oğulcan maç kadrosunda değil miydi? ya bu çocuk forvet kanat, bek falan kullanıyoruz ama forvet, halil den iyi yanları da var hele dün akşam ki halil'den. neden oyuna alınmadı anlamak zor. belki de onun için bu adam sağ kanat, bek dediler misal.
  • torrent' i indirdiler
  • türkiye'deki dallamalar için çok fazla olan bir teknik adam olduğunu hiç tanımadığı oyuncu grubuyla çıktığı ilk maçta ispatlamasi benim için yeterli. böyle adamları buldun mu pacasina yapışıp bırakmayacaksin.

ama burası türkiye. mal dolu buralar.
    burası ekmek fiyatına bile isyan edilmeyen bir coğrafya. bunlara sistem desen siktir lan kafir derler burada.

bana kalsa bu adamla 10 yıl sözleşme imzalarım.
  • galatasaray teknik direkötürü olmadan önce muhmelen galatasaray maçı izlemişliği, galarasaray'lı oyuncuları tanımışlığı yoktur. ben bile bir galatasaray'lı olarak süper lig maçlarını çok nadir izlerim o kaliteyi içim almıyor.

adam daha takımı tanıyamadan belki oyuncuların adını bile daha doğru dürüst öğrenemeden ilk maçında eleştiriliyorsa başarılı olacağını sanmıyorum, toxic bir ortamda başarı çok zor kendisine sabır diliyorum.
  • galatasarayda olumlu değişimlere sebep olmuş hoca. öncelikle şuan ligin en düşük kaliteli orta saha oyuncu gruplarından biri galatasarayda. belki bu oyuncular avrupada alan kapatmak için iyi olabilirler ama oyun kurulumda çok zayıflar. ve bu hocanın asıl özelliği oyun kurulumu.

takımın duran toplarda etkinliği artmış durumda. penaltı pozisyonu haricinde marcaonun indirdiği ya da vurmak üzere olduğu pozisyonlar oldu. uzun zaman sonra frikikten gol attık. 4 gün için yeterli bir gelişim. bir çok maçı duran toplarla çözeceğimizi düşünüyorum.

hücum presinin nerede bitireceğini bilemiyordu takım. özellikle berkan. bu maçta bir kaç pozisyonda berkan sanki aklına bir şey gelmiş gibi prese gitmedi. şimdi sırada pres bitimindeki yerleşim sorunları var. bence galatasarayın en büyük sorunu bu.

takımın yerleşiminde temel hatalar var. hücumdan savunmaya geçişte takım darmaduman oluyor. bu yüzden çok açık veriyor takım. oyuncular nerede duracaklarını bilemiyorlar. bence bunun için transfer yapılmalı. daha atak başlamadan kesecek pozisyon almasını bilen(josef de souza) biri gerekli torrentin oyunu için.

bu adama topun değerini bilen ve kuruluma katkı verecek orta saha ve atak yemeden atağı durduracak(topu kazanması şart değil) bir oyuncu alın takım avrupa kupasına katılır. atak bitirecek bir forvet de lazım ama ona bütçe yetmez sanırım.
  • bazen değişim en iyi ilaçtır.
  • terim'den farkı olmayan katalan teknik direktör.

sanırım kendisinde biraz terim kompleksi de var ki, onun aptalca alışkanlıklarını devam ettiriyor.

iki gerçek ispanyol futbolcusu, çalışkan cica ve emre'yi 70. dakikada garip bir şekilde kenara alıp hem kendini reddediyor, hem de hücumu sıfırlıyor,.

terim gibi; danalar gibi koşturup topa değmeyen, takıma ayak bağı olan berkan'ı 90 dakika oyunda tutuyor.

deniz yıldızı beyinli patrick hücumculuk oynayacak diye, hem takımın kollektif oyununu, hem de defansını hiç ediyor.

sağdan bindiren oğulcan yok.

terim gibi çipe aşkı var. koy tecrübeli fatih'i oraya işte. yok bu kaset maset bakmamış.

türkiye'nin en iyi ve dinamik kadrosuna bok atan terimtaparlar gibi, şimdi de aynı şeyi yapan torrentçiler türedi. acaba farkında olmadan terim'i savunduğunuzun farkındamısınız?
  • "benim için en önce oyuncular gelir, antrenörler değil. belki işleyen bir sistemde ufak değişiklikler yapmak istersiniz. o zaman bir sonraki sezonda ya da “en uygun” bir zamanda uygun bir oyuncu alabilirsiniz. “en uygun” zamandan kastım bana uyan bir zaman elbette. fakat bence hazırda bulunan oyunculara uyum sağlamak önemli. mesela iki tane iyi golcünüz varsa çift santrforlu bir sistem oynamak daha iyi olabilir."

galatasaray'da teknik direktör olarak düşünülmesinin altında yatan herhalde bu anlayışı. terim'in ocak temmuz transfer manyaklığı camiayı o kadar yordu ki sadece elindeki malzemeyle en iyisini yapmayı vaadetmek bile bir td adayını diğerlerinden 2-3 adım öne geçirir.

galatasaray yıllarca terim'in elinde kadro mühendisliği sıfır bir takım kurdu. ancak torrent hoca bu malzemeyle en iyi yemeği yapacak. doğru taktik ve doğru idmanla bu kadro bile -tabii ki şu anda değil sezona sıfırdan başladığında- kalitesiz ligimizde en azından ikinci olabilir. gerisi aksayan parçaların gönderilmesi ve küçük takviyelerle peyderpey olacak.

çünkü hem terim'in kulübü, hem de onun siyasi versiyonu tayyip'in ülkeyi soktuğu ekonomik batak, bundan fazlasına izin vermiyor.
hesabın var mı? giriş yap