• (bkz: #68980533)
  • adam bildigin market manipulator. bilerek yaptigini da sanmiyorum. yani bilmediginden degil de, umrunda degil.
    simdi en son bir aciklamasi var "meksika sinirina dikecegim duvara "beautiful" gunes panelleri de yerlestirecegim" diye. sonuc, bir gunde gunes enerjisiyle ilgili ne kadar firma varsa hisselerinin ortalama %10 civari deger kazanmasi. wall street'te calisanlarin kullandigi bir board var, orada elemanin biri yazmis, "bugun, wallstreet'te calismak icin ne kadar aptal olman gerektiginin bir baska kaniti" diye. bir gunde %10 kazanmak icin yapmaniz gereken hic bir sey yok. acin haberleri, trump ne demis, sunu demis, borsa acilista yuklen solar power sirketlerine, olsun bitsin.

trump'in fikir fena degil tabi o ayri. gerci duvara hic gerek yok da...
  • "duvarın üstüne solar panel koyalım, ürettiğimiz elektriği meksikaya satalım, duvarın parasını da çıkarmış oluruz." diye birisi komiklik yaptı aylar önce. ciddiye almış trump başkanlığında soytarı ekip.

ben şahsen böyle aptal bir projeye para gömmelerini istiyorum. aptallığın zirvesini görelim..

günümüzde hitler'in herhangi bir faşist ırkçı oluşuma tahammül gösterilmemesi için örnek gösterildiği gibi gelecekte trump da aptallığa tahammül edilememesi için örnek gösterilecek.
  • beyaz sarayda artık basın toplantılarına kamera fotoğraf makinası falan alınmıyor. abd için büyük bir kayıp değil, trump gibi bir şebeğin tweetlerini açıklayacaz diye şekilden şekile giren sözcülerin görüntüleri night show malzemesi olmaktan başka bir işe yaramıyordu. ama bu yasak trump' ın ne kadar çaresiz olduğunun da en güzel örneği. yakında soruları yazılı alır ve istediklerini cevaplarlar. zaten böyle şeyler gevelemişti tweetlerinde.

bu yasaktan sonra cnn toplantılara şu mahkemelere gönderilen çizerlerden birini yollamaya başlamış. herif çiziyor basın toplantısını. hahaha..

bu yasak daha güzel itin götüne sokulamazdı... aferin len cnn.
  • beyaz sarayda iftar yemeği (çok garip bir şekilde burada sanıldığı gibi) suudi kraliyet ailesine verilseydi büyük bir ihtimal devam ederdi. adamın en sevdiği tip zengin arap.

ama başkanın masasında genelde her eyaletten abd vatandaşı müslümanlar oturuyor. ne konuşacaklar?? papa bile herifin yüzüne iki dakika bakamıyor. sürekli saldırdığı abdli müslümanlar ne yapacak o yemekte?

iftar yemeği vermesi abes olurdu zaten, doğru karar.
  • iç savaş yaşayan müslüman nüfusu yoğun ülkelere (toplam 6 ülke) yönelik vize yasağı supreme court'ta kısmi kabul gören abd başkanı.

http://www.bbc.com/news/world-us-canada-40409490
  • sürpriz bir şekilde başkan seçilmesi ve yükselen sağ dalgaya dair bazı tespitler; http://www.academia.edu/…sİad_röportajı_şubat_2017_
  • rusya ilişkileri konusunda artık herkesin ağzını kapaması gereken siyasetçi. ses kes.

(bkz: cnn yapımcısının trump'a rusya komplosu itirafı)
  • cnn olayı benim suratıma bir tokat gibi indi. yan yatanı bilmem ama ben çok pis göt oldum.

burada sürekli trump' ın popülist bir gerizekalı olduğunu iddia ediyordum meğerse ben iğrenç bir komplonun buradaki maşası olmuşum. nyt sın pazar günü yayınladığı tam sayfa trump yalanlarını bi daha okudum. hepsi doğruydu. comeyin konuşmasını bir daha dinledim sesini kısarak, gözler yalan söylemez ..amk nasıl dikkat etmemişim herif komplocuların başı. flynn istifası gerçek değil. herşey komplo.

trump' ın tweetlerine baktım ve herşey yerli yerine oturdu asıl rusya ile işbirliği yapan obama ve clintondı.

muller de komplonun bir parçası. herşey yalan. ölümüne seninleyiz trump reis.
hesabın var mı? giriş yap