• kuzey kore lideri kim jong un ile buluşacakmış.

"president trump will be meeting with north korea leader kim jong un and discuss denuclearization: "hopefully that meeting will be a great success"

https://twitter.com/…status/986732329283416065?s=21
  • gecen sonbahar porto riko ziyaretinde kasirgadan etkilenenlere gecmis olsun derken bile sacmalayinca hayatinda kimseye bassagligi bile dememis olabilir diye yazmistim (#71166398), bugun japonya basbakani abe ile basin toplantisinda dun esini kaybeden eski baskan baba bush'a bassagligi dilerken sozu yine kendisine getirmeyi basarmis okuzun onde gideni portakal kafali basgan.

linkteki videoda soyle diyor "melania ve ben, barbara'nin 73 yillik esine dualarimizi gonderiyoruz. ... bu rekoru asla kiramayacagim." hay senin rekoruna da dusuncesizligine de dingil insan.
  • edit: anlaşılmamış olabilir, tekrar yazalım.

öyle bir ortam var ki, trump'ı "sen suriye'de rusya'yla bozuşmayalım diyerek başkan oldun. şimdi bombalıyorsun. bizim ne işimiz var suriye'de. esad giderse kim gelecek, ırak'ta hiçbir şey mi öğrenilmedi." şeklinde eleştiren bir tv sunucusuna, aynı programda sen trump'a karşı mueller davasından niye bahsetmedin de, 2 dk olsun pandalardan bahsettin diye saldırı geliyor colbert'ten.

yoksa colbert, hıyar da olsa, saldırdığı carlson kadar hödük değil diye düşünüyordum. o da hödük çıktı.

burada trump'ı haklı çıkarmaya çalışma filan yok. amerikan siyaseti yazıyorum.

https://youtu.be/opuhzlrqzrg?t=3m9s

burada görüldüğü üzere, rusya'yla savaşı konuşup mueller davası ya da trump'ın yatak macerasını konuşmayan herkese saldırı var.

tucker carlson gibi bir hödük bile, "suriye'ye niye girelim. trump 2013'teki sözlerini neden unuttu" dedi. ondan sonra herkes sen putin'e çalışıyorsun ya da neden trump'ın stormy'sine zaman ayırmadın demeye başladı.

bunu yapan bir de 2005'te bush'un davetinde bush'u yerin dibine sokan colbert.

https://www.youtube.com/watch?v=2x93u3antco
  • tekrar olacak ama nefret ettiğiniz demokratların, liberallerin ve fake medyanın falan ne dediğine, soruşturmalara, dedikodulara ona buna bakmanıza gerek yok. görüntüsüne de bakmayın. kendisini de izlemeyin.

bu adamın twitter hesabını takip edin yeter. iğrenç biri. tam bir kusmuk. hiç bir yan açıklama, haklı çıkarma çabasına takılmayıp, hiç bir çarpıtmaya maruz kalmadan sadece kendi yazdıklarını okuyarak nefret edersiniz.

edit: hangisi daha midemi bulandırıyor karar veremedim. meryem gayberi mi bu mu? mazoşistim galiba ikisini de takip ediyorum.
  • 50 kere uyardılar, mesajlarını sildi değiştirdi ama ısrarla aynı hatayı yapıyor. arkanda müller gibi bir özel soruşturmacı var, tüm gündemin bu adamı ve soruşturmasını yıpratmak. doğru yaz artık şu adamın görevini (counsel) gerizekalı herif. içim şişti:

https://twitter.com/…status/987529636656697345?s=19

not: council konsey demek.
  • kuzey kore meselesini çözüme kavuşturan başkan olursa çok gülerim :)

bu olursa nobel barış ödülü kendisine verilmesi gerekir, obama sivilleri dronlarla öldürürken nobel barış ödülü aldığı bir dünyada kendisine verilmemesi saçma olur.

ayrıca abd'yi zayıflatması açısından da faydalı buluyorum. şu cambridge analytica nın konu mankeni olduğu facebook rezaletinden sonra abd internet şirketlerinin demokrasi ve özgürlük elçisi imajı yıkıldı. şimdi avrupa birliği çin'in yaptığı gibi abd'li sosyal medyaları ulusal güvenlik sebebiyle engellese çok daha az itiraz gelir.

yanlış anlaşılmasın, abd'yi severim ve green card çekilişinde çıksa abd'ye giderim ancak başka ülkelerde siyasi ve sosyal mühendislik yapmaları artık son bulması gereken bir şey.

abd'nin etkisi azalınca, dünyanın en parlak insanlarını kendilerine çekemez hale gelince, avrupanın sistemi mi, çin'in sistemi mi yoksa gerçekten de abd'nin sistemi mi daha fazla refah sağlıyor göreceğiz.

heyecanlı zamanlar. bir çevre felaketine falan sebep olmazsa net pozitif olarak bitebilir trump dönemi. rus etkisini, striptizcileri ve esrar yasaklarını da ilkel kültürleriyle yaşayan bible belt kuşağında yaşayanlar düşünsün.
  • abd ve ortadoğu arasında olan şey siyasi çatışma(her türlü antidemokratik rejimle işbirliği yapan abd’nin derdinin demokrasi olması hikayesi ile gelmeyin), haliyle dronelananlar da siyasi olmuş oluyor. bu sırada abd işin pr kısmını sıkı tutmaya çalışsa da herifler siyasi düşman vuracağım derken düğün vurdu be. bana obama savunmayın, trump’ın pislik olması için obamanın melek olmasını gerektirmiyor.

rte de putin de yolunu obama iktidardayken yapmaya başladı ve hatta çoğunu kat etti, trump’ın 1 senelik başkanlığında olmadı bunlar. obama döneminde oldu, haliyle liberal demokrasinin zayıflaması zaten obamanın eseri. hatta öyle bir zayıfladı ki faşistler trump gibi bir keresteyi başkan yaptı, ingiltere’yi ab dışına çıkardı.

dünyada liberal demokrasinin savunucusu diye anlattığınız obama rejimi aslında istihbarat devleti kurup sivilleri dronelayan bir iktidardı.

böyle bir devletin etkisinin azalması olumlu, silahlanma bütçesi artsa da olumlu.

abd’nin dominant pozisyonu ortadan kalkınca herkes kendi yağında pişme fırsatı bulacak. mis gibi.

hem liberal demokrasi için avrupa’mız var.
  • suudilerle oluşturduğu koalisyon güçleri yemen'de düğün vurmuş. tıpkı obama gibi: https://edition.cnn.com/…airstrikes-intl0908amstory

şu başlıkta ahlaki üstünlük iddiası ile obamacılık, trumpçılık yapanlar fox'tan veya cnn'den aldıkları mazotla çalışıyorlar.

trump'ın en umut vaadeden tarafı abd'nin kültürel liderliğini sonlandırma ihtimali. yoksa varsın tüm abd bütçesini silaha yatırsın, o abd halkının derdi.

isanın dönüşü için kudüs'ün israilin başkenti olması gerektiğine inanan insanların ülke yönetimine geçebildiği bir sistemin piyasadan kalkması lazım. diktatör miktatör, belki de çin tarzı bir politik sistemin dünyada yaygınlaşmasının zamanı gelmiştir?

belki de sosyal statünün parayla değil japonyadaki gibi toplumdaki fonksiyonunuza göre dağıtıldığı bir kültürün dünyada egemen olmasının zamanı gelmiştir?

belki de peter thiel, robert mercer ve koch ailesinin sırf parası var diye en tepe kademelere adam atayabilmesi son bulması gereken bir sistemdir?
  • netflix’de adına harika bir belgesel olan potus.
hesabın var mı? giriş yap