şükela:  tümü | bugün
 • büyük usta sam raimi'nin yeni filmi. köklerine dönüş, eski defterleri açma filmi. son zamanlarda ayda 5 tane film yapan korku filmcilere, öyle değil de sanki böyle yapılır dersi gibi olacağını umuyorum, doğum günümde gösterime giricek olması sebiyle de daha bir korkmak umuduyla bekliyorum.

  aha imdb http://us.imdb.com/title/tt1127180/

  aha da trailer http://www.bloody-disgusting.com/…layer.php?id=2827
 • fragmanını izlerken gülmekten alıkoyamadım kendimi.

  yahu evlat edinirsin, içine şeytan kaçmıştır, sana musallat olur tamam. bir ailenin ölümüne sebep olmuşsundur, ruhları sana musallat olur onu da anlarım. ama yani müşterinin talep ettiği krediyi onaylamadın diye cadılar tarafından lanetlenmek nedir allasen? bu nasıl bir mantıktır? kadın işini yapıyor sonuçta.

  izlemeden iyi/kötü demek yanlış olur ama, fragmandan anladığım kadarıyla kahkahalar eşliğinde izleyeceğimi düşünüyorum.
 • ön gösteriminde izleme imkanı bulduğum; sam raimi’nin korku türüne dönüş yaptığı son filmi.

  army of darkness’i bundan seneler önce izlemiştim ve izlerken beni oldukça eğlendirmişti. drag me to hell’e giderken de benzer tadda bir film izlemeyi umuyordum ama ya benim zevklerim çok değiştiğinden ya da bu film başarısız olduğundan o tadı uzaktan yakından alamadım.

  drag me to hell, izleyiciyi ani ses efektleri ve görüntülerle ‘irkiltmek’ ve abartılmış bazı sahnelerle iğrendirmeye çalışmak mantığı üzerine oturtulmuş. senaryosunda pek bir numara yok. ne korkutucu ne de komik.

  olmamış.
 • an itibariyle 8.2 gibi muazzam bir imdb puanıyla korku filmleri türünde en yüksek puanlı yedinci film durumunda.sam raimi nin hatrına mı bu gül puanlar yoksa klişelerden uzak,yeni yaratıcı bir içerikle mi karşı karşıyayız merak ediyorum doğrusu.3 haziran'da türkiye'de gösterime giriyormuş.

  izledikten sonra edit:evil dead fanlarını az çok tatmin edeceğini düşündüğüm yine aynı çizgide izlenesi bir film olmuş.
 • imdb'de 3 haziran'da türkiye'de gösterime gireceği yazmasına rağmen şu anlık öyle bir şey yok; gelecek hafta programında da görülmüyor.

  edit: tabii july'le juni'yi karıştırırsan böyle olur :)
  roteiro düzeltti hatamı; bazı yerli siteleri de haziran demişler, olur öyle.

  yedibin küsür oyla şu an 8,1 puanı var, sam raimi geri dönmüş görünüşe bakılırsa.
 • tum korku kliselerini kullanan, bunu yaparken de inceden inceye kendini tiye alarak yuzunuze gulucukleri konduran super eglenceli seyirlik. lunaparktaki korku tuneli gibi. hem her dakka koltuktan sicratiyor, hem de eglence bitip gun isigina ciktiginizda yuzunuzde bi tebessum kalmasini sagliyor. hasilatini "based on a true event" kaypakligina baglayan cercop horror (thriller degil ) deryasinda, bu sene verdigim her kurusun hakkini veren tek korku filmi.
 • evil dead gibi efsane bir seriyi çeken sam raimi nin fragmana bakarak götüyle güleceğini düşünen insanlara filmi izlemeden önce tuvalet kağıdı vereceğine dair söylentilerin yayılmasına sebep olan filmidr.

  imdb deki puanını fazlasıyla hak eden filmdir. yıllardır hollywood tan çıkan boktan korku filmlerine cevap olarak usta eli değmiş kaliteli bir film çıkmıştır ortaya.
  tatmin edici olmayan bazı noktaların haricinde 2009 un en iyi korku filmlerinden biri olabileceği konusunda şüphe yoktur. sam raimi daha iyisini yapabilirdi yinede iyi.

  --- spoiler ---
  ilginç bir teori okudum film hakkında ve oldukça mantıklı hatta süper bir teori. imdb kaynağı.
  çevirmek zor geliyor filmi izlemiş olanlar için okuyup eğer filmden hoşlandıysanız birkaç güzel yan daha bulabileceğiniz bir teoridir şöyledir:

  "i swear to you all you have to see this movie a second time!!! it's not a horror!!! the main character is crazy!!!! shes a farm girl trying to live the perfect life!!! she starves herself to fit the image of a perfect life, this is why in the beginning she is repeating that tape in hopes of loosing her southern accent, she never touches food cause food makes you fat and disgusting, every time food is related to a scene that is when the creature comes, and what is the creature?? its her scaring herself, its a creaky gate, its the wind!!!! helooooo!!!!! everyone see this film a second time i promise it will change the way you watch movies!!! it makes the film 3d, the psychic was a scam! that's why he took the money, needed the 10,000, and didn't let the guy come see the exersisem. he was a giant scam!!! and the woman is crazzzy, she destroyed her own room, and was hearing fake voices, she passed out in hunger and hit those cars in the beginning then made up the story of the woman. how has no one else noticed this!?!? i feel bad for her fiances, she took everything he had. and when she dies what killed her? herself! she jumped in front of a train and because of that she got dragged to hell!!!!! see this movie again and you will see it is truly a cult classic!!!"

  --- spoiler ---

  sinemaya geldiğinde gidebileceğiniz bir korku filmi düşünüyorsanız şüphesiz ilk seçiminiz olsun.
 • night of the demon'a* refere edilen ve thinner'la* konu benzerliği olan fantastik korku filmi.

  --- spoilerımtrak ---
  filmdeki sinek; taşralı kızın, sevgilisinin aristokrat annesince nasıl göründüğünü sembolize ediyor gibiydi.
  --- spoilerımtrak ---