• lise 1'de yanımda oturan, lise 2 ve 3'te ayrı sınıflarda olmamıza rağmen her nasılsa yine yanımda oturan, aynı üniversitenin ayrı bölümlerinde olmamıza rağmen fırsat buldukça yanında oturduğum, iş hayatında da yan yana oturduğumuz 9. nesil yazar, 99. nesil tatar. hatta bu akşam will smith'in filminde de yanımda oturacak. "di mi kanka?"
  • 2003 yapımı primetime emmy ödüllü bir kızılderili filmi.
    87 yaşında bir büyükbaba, sorunları olan bir torun ve büyükbabanın son isteği olarak birlikte çıktıkları yolculukta torununa anlattığı hikayeler. ilginç çekimleri olan bir film.
  • uzun yürüyüşlerde yanına alınması gereken şeylerden birincisi. rehberlik hizmeti verdiği yetmiyormuş gibi çay, sigara, kahve hatta yemek ihtiyacını bile karşılayabiliyor. bununla da yetinmeyip akbilini teklif ediyor. korunması lazım bence, az kaldı bunlardan...
  • süper tabu oynuyor, ayrıca bilinen her kelimeden sonra "teşekkür" ediyor.
    öyle de kibar, öyle de nazik.
  • hiç beklemediğiniz anda yüzünüzü güldürüveren, süprizli bir insan. ailecek hastasıyız.
  • görüşmenizin ilk dakikalarında dahi yıllarca tanışıyormuşsunuz hissiyatına kapılmanızı sağlayan, tasarruflu ampül kardeşliğimizin kurucu ve yönetici üyesi sıfatına sahip rehber kişilik. tabii marifetlerini saymakla bitiremiyoruz efendim! tabu diyalogları mı dersiniz, şezlong maceraları mı dersiniz! sürpriz yumurta bile yanında tavuk yumurtası gibi kalıyor..tarifsiz birşey bu insan evladı, evet bu..
  • dayanması zor bir rekoru kırarak*, saatlerce yürümeye, konuşmaya, dinlemeye, çeşitli deliliklere ve yorgunluğa meydan okuyarak, günün sonunda bütün nezakatini üzerinde barındırarak tarihime not düşmüştür.

13.06.2009
  • dünyanın en şanslı insanıyla iddiaya girdiğinin farkında olmayan şaşkın. bir "kış şarkısı" söyleyerek kendi ellerimle seçeceğim turuncu peruğunu*
  • mesleğini icra etmek için gerekli en önemli "rehber"i henüz okumamış insan. bir de ben oldum diye geziyor ortalarda.
  • tatilden bir döndüm ki kafayı kazıtmış yine. kelini öperim o denli seviyorum. hatta madem yanımda oturuyor neden uzanıp da öpmeyeyim?

saniyeler sonra gelen edit: aha öpdüm.
hesabın var mı? giriş yap