şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • dokunmatik bir ekranı ve hareketin algılanmasına yarayan bir sistemi mevcut yeni playstation 4 kolu.
 • stereo derinlik algılayıcı ile geleceği söylenmiştir. gamepad üstünde dokunmatik yüzey ve ışık barı varmış. bu ışık barı, algılayıcıyla birlikte playstation move'un işini yapabilir gibi geldi bana. move pattis olabilir sanki. kaynak götümdür bu son dediğime dair.
 • kullanmadan yorum yapmak zor ama tetikleri yine olması gerektiği gibi değil. yine tetiğe abarnırken parmağın kaymamasına özen göstermek gerekecek.
 • üzerindeki 3,5 mm jack çıkışı bir önceki modele göre en büyük artısı olacak sanırım. böylelikle online oyun oynarken kablolu kulaklık kullanabileceğiz ve bt kulaklıklardaki şarj probleminden kurtulacağız.
 • sony'nin resmi facebook sayfası üzerinden paylaştığı resimleri;

  https://www.facebook.com/…2695262441&type=1&theater
 • https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/…92840_n.jpg
  resimden anladığım kadarıyla sony'nin kendi özel kulaklıklarını zorunlu tutacak kontrol cihazı. bunun aynısı (ya da çok benzeri) bir soket, eski cd çalarımda vardı ve 3,5 mm uçlu kulaklıkla ses alamadığımı hatırlıyorum.
 • bir ps3 sahibi olarak, ps4 den önce almayı düşündüğüm ve bu sayede sanki bir ps4 almış kadar sevineceğim, ancak kendisi ile henüz ne yapabileceğimi bilemediğim oyun oynama şeysi.

  ps3 şöyle dursun, bilgisayara bağlanabiliyorsa şimdilik o da yeter be hacı !

  edit: pc bağlantısı ile ilgili bazı çalışmalar buradan takip edilebilir, touchpad i bile çalıştırmayı başarmışlar.
 • pc, mac ve ps3'ü destekleyecekmiş. yalnız, pc ve mac'te bluetooth'u çalışırken ps3'te kalo ile kullanmak gerekecekmiş. anladığım kadarı ile konsol ve donanım piyasasında eskisi gibi alemin kralı olmadığının farkına varan sony karını kararlı tutmak için sineğin yağını çıkarma yolunu yeğliyor. ahan da resmi duyuru:

  https://support.us.playstation.com/…etail/a_id/5090

  lan, uzak gelecekte edinmeyi düşündüğüm steam machine için logitech wireless gamepad f710 ile bu aletin arasında kaldım. neyse, alet yaygınlaşınca gnu/linux uygunluğu ile ilgili incelemeler de düşer internete nasılsa...
 • deli gibi şarj yiyen alet, sony'nin mutlaka bir update ile ds4 üzerinde yanan ışığı açıp-kapama opsiyonu koymalı.

  geri kalan her konuda dualshock ailesinin en iyisi.
 • malzeme kalitesi yerlerde sürünen dandik bir alet. malzeme kalitesi, pil ömrü ve kalitesi gerçekten çok kötü. şimdi, ds3 ile kıyaslarsanız tabii devrimsel değişiklikler içeriyor zira, ds3 ergonomi olarak gördüğüm en kötü controller'di.

  ele oturuş ve kavrayışı güzel ds4'ün, ama analog stickler soyuluyor, l2 ve r2 tuşları gıcırdıyor büyük ihtimalle yarın öbür gün hak'a yürür. uzun süre oynadığınızda eller deli gibi terliyor, xbox'da böyle bir sorun hiç yaşamamıştım.

  ama son olarak tekrar diyeceğim ki, senin pilini sikeyim ds4. kablosuz olarak kullanamıyorum abi controlleri, 3-4 saatte taklaya geliyor çünkü.

  lanet olsun sebebi neydi ki.