• malzeme kalitesi yerlerde sürünen dandik bir alet. malzeme kalitesi, pil ömrü ve kalitesi gerçekten çok kötü. şimdi, ds3 ile kıyaslarsanız tabii devrimsel değişiklikler içeriyor zira, ds3 ergonomi olarak gördüğüm en kötü controller'di.

ele oturuş ve kavrayışı güzel ds4'ün, ama analog stickler soyuluyor, l2 ve r2 tuşları gıcırdıyor büyük ihtimalle yarın öbür gün hak'a yürür. uzun süre oynadığınızda eller deli gibi terliyor, xbox'da böyle bir sorun hiç yaşamamıştım.

ama son olarak tekrar diyeceğim ki, senin pilini sikeyim ds4. kablosuz olarak kullanamıyorum abi controlleri, 3-4 saatte taklaya geliyor çünkü.

lanet olsun sebebi neydi ki.
  • ek masraf ile her ürünün kullanımı bir nebze düzeltilebilir. ama her üründe olduğu gibi ds4'de de parasını verdiğim kutu içeriğinin(ps4) en azından uygun bir performans göstermesini beklerim.

haliyle ikinci bir ds4 veya şarj istasyonu kutu içeriğinden çıkmadığı için bir çözüm değildir. doğru olan, satılan ürünün optimal olarak uygunluğudur. uyku modunda usb'den güç sağladığı doğrudur, şarj istasyonuyla dönüşüm yapılarak kullanılabilir ama bunlar kök sorunun çözümü değildir. zaten sürekli şarj istasyonunda olan kontrolcüerinde bir müddet sonra pil ömrü sıfıra yaklaşır, bu tecrübe ile sabit. zaten ds4'ün şimdiden 2 ay olmasına rağmen taklada olduğu malum.

problem zaten uzun kullanım süresi vermemesi, yoksa şarj elbette edilir ama ben bu kadar sık şarj etmek istemiyorum arkadaş.

2-3 tl'ye analog sticklere alınan silikon kılıflar aynı tutuşu sergilemiyor, hepsine gittim yazıcıoğlu pasajında baktım, kontrol ettim, inanılmaz dandikler. zaten eliniz biraz terledimi o silikon kılıflarda kavrayışı iyice murdar ediyor. aynı zamanda o silikonlar hem xbox one hem de ps4 için üretildiğinden kontrolcü de salak bir iz bırakıyor.

ekipman'ın hoş olması, olması gerektiği gibi olduğunu göstermiyor maalesef. kozmetik olarak güzel ama fiyat performans olarak hiç de öpülesi değil direkt siktir edilesidir.
  • sağlamlık ve kalite olarak bir dualshock 3 değildir. zaten playstation 4 alır almaz bozulmuştu servise gönderdik yenisini yolladılar. sonra dualshock bozuldu ( r2 - l2 işlemiyordu ) onu da yolladık, yenisini yollamadılar tamir edip gönderdiler. yıllardır kullandığım dualshock 3'ün analogları hala sapasağlam dururken bununkiler soyulmaya başladı bile. hepsinden önemlisi şarj olayı. 2 saat falan anca gidiyo şarjı halbuki dualshock 3 ile günlerce oynuyorum. dokunmatik bölüm, kulaklık girişi falan güzel de totale bakınca olmamış.
  • 1 haftada 2 tanesini mefta ettiğim.

dualshock'un kabahati yok, allah'sız fifa 20 yüzünden kaç yüz liralık olduk. anasını satayım sıfırını almaya kalksak 400 lira. letgo'dan arayıp, ebesinin nikahına gidip alıyorum ikinci ele. lan bir konsol kolu nasıl 400 lira olabilir, nasıl bir ekonomi bu usta?
  • fifa oynarken eğer oyuncuyla uzun bir sprint atıyorsam bir yerden sonra analogu sol başparmağımın köküyle yönlendirmeye çalışıyorum. ergonomi sıfır. xbox one tutmuş olsaydı sırf gamepad'i için tercih ederdim.
  • drifting/kayma sorunu yaşayanların analog motoru değiştirmesine gerek olmayan kontrolcüdür. mikro direncin içindeki potansiyometreyi ve direncin içindeki metal plakayı temizlemek işinizi görecektir, eğer yine olmuyorsa, evinizde varsa eğer dandik bir kontrolcünün içindeki potansiyometreyi mevcut kullandığınız kontrolcüdeki mikro dirence yerleştirirseniz eğer sorun ortadan kalkacaktır.

mikro direnç, potansiyometrede içindeki yuvarlak beyaz parça oluyor.

benim ki sadece fikir bu arada, parçaların isimleri hakkında bile doğru bildiğim konusunda emin değilim ama benim kaydırma sorunum şimdilik ortadan kalktı. bu konu ile alakalı youtube'da bir sürü video var, onları izleyerek daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

analog motoru değiştirmek ise daha masraflı ve uğraştırıcı bir çözüm ancak çok daha kesin bir çözüm. nedeni ise potansiyometre ile uğraşırken çok hassas olmak gerekiyor, drifting problemini çözeceğim derken ufak bir dikkatsizlik daha büyük bir sıkıntıya yol açabilir.

millet yurtdışında sinirden onlarca kontrolcü kırıyor paramparça ediyor, biz burada elektronik ustası olacağız anasını satayım.
  • dolardaki son artışlar ve oyun konsollarına getirilen ek vergiler ile fiyatı dudak uçuklatan seviyelere ulaşmış cihazdır. teknoloji mağazalarında 700 tl fiyatları görünce, internetten daha uyguna alayım dedim. hepsiburada'dan 400 tl'ye aldım ve 2 hafta içerisinde sağ analogu kaymaya başladı. kendim tamir edeyim dedim ve iyice içine ettim. çıkarılacak 2 ders:

- ucuz olsun diye orjinal olduğuna emin olmadığınız yerlerden almayın
    - emekli albay gibi "ben tamir ederim yea" diyip 400 tl'nizi çöpe atmayın.

şimdi mecbur 700 tl daha vereceğiz. oyun konsolu kontrolörüne asgari ücretin yarısı kadar para mı ödenir arkadaş?
  • evet gerçekten de boktan ve dayanıksız bir gamepad'dir. ortalama kullanımla kullanım ömrü de 2 senedir. yoğun kullanırsanız 1 seneden önce pert edebilirsiniz.

tuş yapışması, takılması, gıcırdaması gibi sorunlarınız varsa wd40 kullanabilirsiniz. ancak direkt olarak gamepad'in içine sıkmayın, çünkü içine çok fazla akışkan girerse tuşun alıcı kısmını bozabilir, hassasiyetini azaltabilir. o yüzden wd40'ı boş bir yere sıkın, oradan birkaç damla alıp, tuşun kenarlardaki boşluk kısımlarına damlatın. birkaç defa basarsanız wd40 içerde dağılacak ve tuşunuz düzelecektir. eğer düzelmezse içindeki lastik kısım yırtılmış, ezilmiş olabilir. bu durumda da ya tamirini yapan bir yere götürün ya da aliexpress'ten ilgili parçayı sipariş edin.

(bkz: #42307564)
  • stereo derinlik algılayıcı ile geleceği söylenmiştir. gamepad üstünde dokunmatik yüzey ve ışık barı varmış. bu ışık barı, algılayıcıyla birlikte playstation move'un işini yapabilir gibi geldi bana. move pattis olabilir sanki. kaynak götümdür bu son dediğime dair.
  • benim gibi özellikle analogların kauçuk kısmından muzdarip olanlara birkaç tavsiyem olduğu playstation 4'ün gamepad'i. özellikle fifa oynarken (benim için) anoloğun biraz canını yakıyor ve çok yükleniyorsanız bir zaman sonra kauçuğun soyulmaya başladığını sonrasında ise tamamen koptuğunu görmüşsünüzdür. soyulduktan sonrada gamepad o haldeyken +2 saat oyun oynayınca parmakta ağrı ve acı vermeye başlıyor.

bundan kaynaklı yeni bir gamepad alacağınıza onun yerine analoğun üstüne gamapad analog koruyucu olarak arattığınızda çıkan ürünü uygun bir fiyata edinip (5-10 tl) çok rahat bir şekilde oyun oynamaya devam edebilirsiniz.
hesabın var mı? giriş yap