şükela:  tümü | bugün
 • son dönemlerde dikkatimi epey çeken durum. aynı minvalde başlıklar kabak tadi verdi açıkçası.

  yok efendim “düğün istemeyen kız bulamayan erkek“ , “düğün isteyen kızların kezban olması“ ...vs vs epey uzun başlık listeleri

  birader bir kız neden düğün istemesin? hatta bir erkek. sunulan tek argüman “ o paraya tatile gideriz yheaa” vay amk argümana gel, sebebe gel, mantığa gel... bunu söyleyenin cebinde de ayfon vardır haa

  ömrün boyunca tatile gidebilirsin zaten. her sene git tutan mı var. hayatında bir kez yaşadığın evlilik hadisesini kutlamıyorsan, sevdiklerinle paylaşmak istemiyorsan ve en önemlisi “ gelinlik denen muhteşem güzellikte ve kutsal giysiyi hayatında bir kez giyme şansı olan kadın kişisine çok görüyorsan zaten siktir git evlenme amk.

  abi gelin kız diye bir kavram var. üstüne şiirler yazışmış, şarkılar türküler söylenmiş. bunu diğer sikimsonik geleneklerle bir tutamazsın.

  kızlar umarım bu ‘düğün yapmama’ aldatmacasına kanıp ömür boyu içlerinde ukte kalacak bir eylemden mahrum kalmaz. erkekler de sevdiklerini gelinlik içinde görme şansına ulaşır.

  o göbek atılacak.

  ayrıca nikah denen 2 dakikalık eylemde gelinlik giysen ne olur. bir de düğünün şekli önemli değil paranız yoksa sokak düğünü yapın amk.

  aynen atılacak!

  şart edit: aşağıda yazan kafası karışık arkadaşlar tam algılayamamış. hayatında bir kez gördüğün akrabaların olmadığı, tanımadığın kişilerin davet edilmediği düğünler de yapılabiliyor. teknik olarak mümkün yani. üstelik işin ilginç tarafı bu tamamen size kalmış. şaşırdınız değil mi!
 • herkes sussun kezban konuşacak
  konuş kezban
 • (bkz: gelinlerin tatlı telaşı)

  edit: bugün düğünü savunanlar, geçmişte başlık parasını da savunuyordu.aynı zihniyet.
 • başlık sahibi düğüncü sikerten esnaftan anlaşılan. boş harcama yapmak istemiyor insanlar bu kadar basit. kaldı ki düğün ortamlarının samimiyet dozu da ortada. zaten zaruri ihtiyaçları karşılamakta zorlanıyor insanlar. mobilya, beyaz eşya derken para yetmiyor. uzun seneler boyunca borçlu yaşamaktansa düğün yapmamayı tercih ediyor hepsi bu. zaten meraklısı kredi çekiyor, borçlanıyor ve bir şekilde yapıyor. ama bu gözler pişman olan nicelerini de gördü. parası olan yapsın. meraklısı da yapsın. ama işte gençler uyandı artık. boş beleş masraf yapmak istemiyor insanlar ki bu da son derece anlaşılabilir.
 • be deyyus mekanlarin eğlence organizasyonlarin fiyatı ateş pahası. orta halli bişeyler yapayim desen ev eşyalari vesaire derken 100 bin e patliyor. ne gerek var eğlenceye göbek atmiyiveriyim amik.
 • çok doğru akımdır. hayatı yaşamayı bilmeyenlerin asla anlayamayacağı istektir.

  düğün istemiyorum çünkü hayatımın en güzel anlarını tanımadığım yüzlerce insanla değil en sevdiğim insanlarla kutlamak istiyorum

  düğün istemiyorum çünkü bizim gibi haset içinde yaşayan bir topluluğun fertlerinin gelip, erkek tarafı da bu salonu mu tutabilmiş, pasta da kötü damat geline yakışmamış dedikodularını yapmaları için araba parası harcamak istemiyorum

  düğün istemiyorum çünkü zaten ailesinden fert olacağım kişilerin kerizi söğüşleyeyim mantığıyla yok kapı açılmıyor yok sandık çıkmıyor vs deyip damadı kullanmasını istemiyorum.

  düğün istemiyorum çünkü her şeyin gelen kişilerin gözünden kusursuz olması için en güzel günümde şu gün bitse de kurtulsak gerginliğini yaşamak istemiyorum.

  düğün istemiyorum çünkü o gün sağılmayı bekleyen damızlık aptal muamelesi görmek istemiyorum. hiç bir onuru olmayan esnafın oyuncağı olmak istemiyorum. parasını ödediğim salondaki tipin bıçak kesmiyor, yok kulağa zurna dayama daha fazla daha fazla para ver gibi çiğlikleri yaşamak istemiyorum.

  düğün istemiyorum çünkü tanımadığım insanla asla içki masasına oturmayan biri olarak tanımadığım insanlara sınırsız içki verip en güzel gecemi mahvetmemeleri için dua etmek istemiyorum.

  ben en yakın arkadaşlarımla gerçekten değer verdiğim ailemle, yakın gördüğüm akrabalarımla nikahtan sonra güzel bir yerde yemek, içmek eğlenmek istiyorum. kasıntı gerginlik istemiyorum. istediğim şey hayatımın en güzel anlarından birinin istediğim gibi olması.
 • başlığı açan arkadaşın kuvvetle muhtemel düğün salonu işletmecisi olduğu eleştirel başlık.
 • akım değil, yıllar boyu baskılanmış davranıştır.

  yıllarca "alelame ayıp olmasın" diye yapılan düğün denilen şeyin bir saçmalıktan ibaret olduğunu anladık sadece.

  yılda 1 kere gördüğün akrabanın meyve suyu içip halay çekmesi için on binlerce lira harcamak ne zamandan beri mantıklı bir hareket olduysa...
 • erkekler arasında bir akım.

  yoo dostum türk kızının elinden, yaşama dair en büyük motivasyonunu alamazsınız.