• nikah dairesinde evlenen insanların 2 evet, 2 imza ile mekandan ayrıldığını düşünüyorsunuz sanırım. nikah işi bitiyor, sonra fotoğraf çekimi ve takı meselesi için başka bir salona alınıyorlar. orada herkes takısını takıp, fotoğrafını çekip, şekerini alıp, evine dönüyor.

düğünden kaçarsın ama takıdan asla.
  • bir de nikah istemese var yaaa, ben hazırım.
  • hiç olanak vermiyorum fakat düğün merasimi opsiyonel olmakla birlikte takı takma geleneğine kesinlikle son verilmeli.

dilenci misiniz siz?
    ınsanlar neden para versin size?
    üzerinizdeki giysiye neden gönülsüzce degerli maden takılsın?
    ınsan böyle bir seye nasıl tenezzül eder.
    akıl alır gibi degil.
  • 2011, temmuz 29'da eşimle birlikte yaptığımız eylem.

sonrasında, nikaha davetli olan ailelerden 40 kişilik bir gruba su kenarında bir restoranda yemek verdik. sakin, kendi halinde evlenmiş olduk.
  • mutlu muyuz? evet, mutluyuz.
  • hayalimdir. kabul eden birini bulsam ; sadece bunu kabul ettiği için başka sebep aramaksızın nikahı basabilirim.
  • erkek arkadaşımla avrupa turu yapıp hem nikah hem balayı yapacağımız eylem :) mutluyuz, umutluyuz,huzurluyuz
  • mantıklı insanın yapacağı eylem. amaç düğünde gösteriş yapmak mı bir ömür mutlu olmak mı ? sade bir tören olur. şatafatlı düğün yapmazsan nikahın kabul mu olmuyor allah aşkına ? umarım karşıma böyle biri çıkar da evlenirim.

edit: çıktı vala arkadaşlar. hem ailesi hem kendisi gayet makul vicdanlı insanlar. maşallah diyorum
  • insanları sevmediğini söyleyen, bayramlarda akraba gelince odadan çıkmayan boklu ergenlerin hayali olan nikah.

o takılar takılacak, gelinlik -damatlık giyilecek arkadaşlar akrabalar çağırılacak gülünecek eğlenilecek..

ne yapsam da her şeyi bedavaya getirsem diye hayal kurarsanız bedava bir hayat yaşarsınız.her şeyin en ihtişamlısını isteyin ve yaşayın.
  • şu ülkede başardığım nadir hayallerimden birisidir bu nikah dairesi olayı, o zamanlar malum şahıs ülkeyi yönetmediğinden alkol fiyatları da normaldi nikah sonrası yakın arkadaş gurubuyla bir bar kapatıp deli gibi içmiştik.
    gelen takılarla da 1 ay balayı yapmıştık.
    hey gidi günler hey.
hesabın var mı? giriş yap