• kimse de demiyor ki "takılı nikah dairesi, düğünlü nikah dairesi mi olur?"

ilginç bir evlenme şekli.
  • ikinci evliliklerde gayet doğal karşılanan şey.
  • yüzde yüz kârlı olacak nikahtır. borçsuz harçsız evlenmek iyidir. hayata güçlü başlarsın. en iyi düğünüde yapsan iki yüzlü akrabalar nedeniyle kimseyi memnun edemezsin. arkandan konuşan çok olur. boğazına kadar da borça girdiğinle kalır üç beş sene borç ödersin. ne huzur kalır ne de sinir.
  • hayalim olandır. sırf elalem ne der anlı şanlı bir düğün yapılması gerekir mantığıyla gene toplum olarak birbirimize hava atma, gösteriş arayışındayız. yurt dışında bir konsolosluk da evlenmek en güzeli olabilir. tabi bu kafaya uygun bir eş bulmak zor.
    not:kadınım. başkalarına hava atmak için evlenilmez
  • aksini yapmak vizyonsuzluktur. 4 saat insanları halaya zorlayıp, bayat pasta ve gazı kaçmış sarı kola içmeye zorlamak en basit tabirle teröristliktir. şu iğrenç organizasyon için bir de yüzbinlerce lira borca giriyor insanlar, asıl anlamadığım şey de bu benim. at imzanı, düğün salonuna vereceğin parayla tatile çık. balayı diye haftasonu tatili yapacağına adının hakkını ver, dolu dolu ay boyunca tatil yap (hatta daha uzununu yap).
  • yakın zamanda yapacağım eylem.
  • önemli olan, evlenen çiftin birbirini sevmesidir. diğer ayrıntılar, sadece ayrıntıdır.
  • en ideal olanı, hemen nikahı basarım, hayalim diyenlerin de çoğunluğunun erkek olması.
    amk iki yüzlüleri, karına gelince avuç yalat, ama dışarda saç saç paraları leylaya.
  • akla las vegas'ta evlenmeyi getirmiştir.

fazla basit olur gibi. ciddiyetsizliğe kaçar sanki.
  • 1 ay önce bunu gerçekleştirmiş biri olarak söyleyebilirim ki zerrece pişman değilim. ne eşim ne de ben düğün sevmiyoruz. seçtik bir nikah dairesi, belirledik bir gün, gittik sakin sakin evlendik. yaz ortasında evlendiğimiz için tören kalabalık değildi. sadece sevdiğimiz insanlar vardı. herkese tavsiye ediyorum. sade bir nikah en güzeli. hele ki her şeyin deli gibi pahalı olduğu şöyle bir zamanda düğün yapacağım diye borca girmek delilik. birbirinize bunu yapmayın. sonra o borçları ödemeye çalışırken birbirinizi yersiniz. :)
hesabın var mı? giriş yap