şükela:  tümü | bugün
  • neyi amaçladığını çözemediğim insan. yani amacı kuralları felan delmekse sadece insanları rahatsız ediyor. dumansız hava sahasında sigara içen insan sayısı içmeyene göre daha fazla oluyor. halkımız acaba burada sigara için olarak mı algılıyor sarı çizgileri?
  • (bkz: insan derken)

dumansız hava sahaları hastane önü gibi gerçekten gerekli yerlere yapılıyor. insanları hem rahatsız etmek hem de sağlıklarını tehdit etmek neden bu kadar kolay?

(bkz: sigara içecek kadar kötü insan olmak)
  • davar oğlu davardır. şu an sağımda solumda, önümde, arkamda, her yerde bu aptal ordusunu adam etmek için uyarı yapıyorum, insan gibi konuşuyorum.

astımlı olan var, hasta olan var, yaşlılar var, çocuklar var diyorum. siktir olup gidip 2 adım ötede açık alanda içebilirsiniz. ama yok, sağdan bir sığır, soldan bir öküz.

bu hayvanlara sorsan, ülkede kural yok, adam kayırma var, kuralsızlık var, saygısızlık var diye ilk önce bunlar öter. ama yok. empati yok, eğitim yok sizde. ülkenin yarısından çoğu bu. ne pislik bir şeydir bu amina kodumun sigarasi ki ruh hastası ettiniz insanı. kokusu ayrı, açık havasını sikeni ayrı. keşke içenler iki yıl içinde geberip gitseler de ortalık açılsa arkadaşım.

yazık size yazık. daha hızlı ve acılar içinde gebermek için günde 15 20 lira ekstra veren o beyninize yazık.