• "annelerin en büyük korkusu;çocuklarının ölmesiymiş...
    engelli annelerinin ise;
    çocuklarından önce ölmekmiş..."

"</3 aralık dünya engelliler günü"

inanıyorum ki, sevgi bütün engelleri aşacak...
  • engelli asansörü engelliler içindir.
    engelli asansörü engelliler içindir.
    engelli asansörü engelliler içindir.
  • otizimli bir oğlum var, 17 yaşında ve tek kelime konuşamıyor, derdini , hastalığını anlatamıyor. ülkemizde kim ne derse desin engellilere karşı büyük çoğunlukdaki insanlar yardımcı oluyorlar, anlamaya çalışıyorlar. bizlere zorluk çıkaran, hakir gören azınlık bir grup var bu gün kendi adıma zorluklar çıkaranlara baktım engelliler için en bçok edebiyatı onlar yapıyorlar.
  • gereksiz samimiyetsiz yalandan duyar kasanları göreceğimiz gündür.
    birisi bir akım başlatsa duyarlı gibi gözükenlerin %95 i insanları kötülemeye alay etmeye başlar siz daha dün çatır çatır insanlarla dalga geçen boklarsınız iyi insan ayağına yatmayın nötr kalın bari iki kişiyi güldürecek diye prim kasacak diye karşısındakini gömen mahlukların bunlara gülüp ses çıkartmayan sonra lafa gelince duyarlı gibi gözükenlerin duyar kestiği gün her 3 aralık günü aynı boş boş yılda 1 kere duyar kasan insanlar (gerçekten duyarlı insanları tenzih ederim)
  • onları anlamak ve onlarla empati kurabilmek dileğiyle..
  • engelli yoktur engeller vardır. hayatı insanlara zorlaştırmayalım.
  • engellilere bir de biz insanlar engel olmayalım. lütfen !!! araçlarınızı kaldırma bırakmayın, engelli rampaları, engelli çizgilerini ihlal etmeyelim. çocuklarımıza, sınıflarındaki engelli çocuklara, saygılı ve onlara karşı şefkatli olmaları konusunda bilgilendirelim. unutmayın her insan bir engelli adayıdır.
  • hepimiz birer engelli adayıyız bunu hiçbir zaman aklımızdan çıkarmamalıyız ve empati kurmalıyız her zaman
  • bir gün değil her gün sevgi ve saygıyla,
  • engelli asansörü ve engelli park alanını kullanan " çakma" engelliler hariç, tüm engellilere; daha rahat gezeceği, kendini daha rahat ifade edebileceği, ayrımsız bir şekilde eğitim alabileceği dünya diliyorum.
hesabın var mı? giriş yap