• hortlamış diye ödüm bokuma karışır.
  • dayı sürekli izlediğin filmleri anlatmandan sıkıldım ve dinlemediğimin farkındasın ama hala anlatıyosun. sürekli tekrara düşüyosun nolur bize bunu yapma öptüm
  • rahmetli
  • niye böyle ruhsuz, gamsızsın? bir de annannemi üzme.
  • entrlerden anlaşılan, dayıların çoğu yiyyici tipler. benim dayı da öyle. heybeli adadaki evi yedi. bostancıdaki evi yedi. annem ve teyzeler hakkını isteyince "çocuklarım var onları düşünmek zorundayım" diye ağladı. sanki annemin torunu yok. sanki teyzelerimin çocuğu yok.

tanım: dayı eşittir yavşak
  • hangi dayım. 6 tane dayım var en son ne zaman gördüm konuştum hatırlamıyorum bile. küçükken sizi çok seviyordum. şu an sizinle konuşmuyor görüşmüyoruz sevgi bağı yok olmadı ama aktif de değil.
    dipnot: bir tane dayıma aşık olduğumu sanıyor idim. ilk aşkım dahi olabilir. ikinci sınıfa gidiyordum. aah su an cok utanıyorum gerçekten aşk mektubu dahi yazmıştım. kocaman harflerle yazışım geliyor aklıma. mektubu verip uyuma numarası yapmıştım bir de. silmistim bu anıları bu başlığa girerken bile yoktu aklımda. birden cereyan etti.
    sevgili dayicığım umarım bu anıları hatırlamıyorsundur. belki de bu yuzden sizinle olan bağımı kopardım bilemiyorum.
    sağlıcakla kal...
  • dayı,

tarlaları aldın, annemin hakkı olan evi de aldın. bundan sonra dilerim ki hayatta hep eşeğin sikini alırsın.

ellerinden öperim, sana bu ipnelikleri yaptıran yengeme de selam söyleme.
  • okumaz benimki, inat etmeyin
  • dayı, annemi ezdirmedim merak etme.
  • allah daha belanı vermedi mi canım dayıcım
hesabın var mı? giriş yap