• duygularım ve hayallerimle oynadın.bunun yüzünden beni ne kadar üzdüğünü tahmin bile edemezsin.
  • gerçekten sevseydin, bizim için uğraşırdın..
  • bu acıyla daha ne kadar yaşayabileceğimi bilmiyorum. 1 saat, 1 gün, 1 hafta... "mucize olur mu?" diye bekliyorum. daha önce bir defa olmuştu. ama mucizeler bu kadar gecikmez ve her zaman mucizeler gerçekleşmez. seni düşünmeden yapamıyorum. tek bildiğim ben sensiz yaşayamam.
  • muhabir kız:milli piyango size çıksa ne yaparsınız?
    dayı:çıkmaz.

işte bu başlık muhabir kızsa bende dayıyım sözlük.
  • çükün düşşün
  • her şeyi çok güzel mahvettin, tebrik.
  • o okumasın
    hatta ben de yazmayım
    unutulmanın hayal kırıklığı başka nasıl dışa vurulabilirdi ki?
  • bir düşündüm de okumaz. ben bir şey okuduğunu görmedim daha.
  • bir gün gelip beni izleyeceğini söylemiştin sevgilim, hatırlıyor musun?

o günü sabırsızlıkla bekliyor olacağım, elinde, gelmeden önce alınmış bir buket nergis, zambak veya safran gibi bir çiçek olacak. uzaktan, ince şeritli üzerinde ismimin yazılı olduğu mermeri gördüğünde bir an geriye dönmek isteyeceksin, adımlarını yavaşlatacak, belki de biraz üşüyeceksin.
    mezarlık ziyaretleri soğuk olur, biliyorum, ziyaretini böyle yapmak istemezdin.

daha sonra, etrafında, birilerine dualar eden, gözyaşı döken insanların olduğunu fark edeceksin, yere yıkılan insanlar, bakımsız mezar taşları, kurumuş topraklar ve bir sürü acı. kabulleniş. yanıma geldiğinde, az önce görmüş olduğun her şeyi unutup, sadece izleyeceksin ve içinden, benim de bir yerlerden seni izliyor olabileceğimi düşüneceksin.
    kim bilir?

önce, elindekileri bir kenara bırakıp, yanıma oturacaksın, uzun zamandır toprağım oldukça susuz ve kimsesiz, üzerinde birkaç diken ve ağaç dallarından kopan yapraklardan başka bir şey yok. sen, almış olduğun çiçekleri toprağa bırakmak isteyeceksin, bunu yaparken oldukça acemisin sevgilim. bu sırada, eline dikenler batacak, eline batan diken hayatında ilk defa, kalbini kanatacak.
    ve sen, hıçkıra hıçkıra ağlamaya başlayacaksın.

bir şey söyleyeceksin bana, bir şeyler anlatacaksın, mezar taşıma dokunacaksın, belki de öpeceksin, gözyaşların uzun zamandır susuz kalmış toprağa ilaç gibi gelecek, bir daha gelmek istemeyeceksin belki de, sadece sen konuşacaksın, hiçbir şey söyleyemeyeceğim.

izlemeye geleceğin gün, bir şeyler söylemek için geç kalma olur mu?
  • nasıl korkuyorsam senden zil zurna sarhoş oluyorum ama yine de seni arayamıyorum. deli gibi özlüyorum sesini yine de arayamıyorum. açsan küfretsen bile bana rahatlayacağım ama yapamıyorum. allah biliyor ya şu acı ölsem de geçmeyecek gibi.
hesabın var mı? giriş yap