şükela:  tümü | bugün
11667 entry daha
  • okuyorsun, biliyorum.

dün, tam da sana ayrılık mesajı yazmaya başlamıştım ki bana gönderdiğin şarkılardan biri, en sevdiklerimden biri radyoda çalmaya başladı. bana resmen, "dur, lütfen yapma. bak şu an sana bunu gösteremesem de hâlâ böyleyim, biz hâlâ böyleyiz." dedin. ben de yazmayı bıraktım, yazdıklarımı sildim, ama hâlâ sinirliyim.

lütfen, şimdi de dinlemekte olduğum o şarkıyı utandırma...

şarkının adı?
  • sev beni sev ki bana katlanmaya tahammulun olsun.
  • dün asker birliğine teslim olmak için yola çıktınız ve bana o kadar çok koydu ki senin yanında olamamak. yanında olsam kesin ağlardım seni bırakırken. şu an yanında değilim ama hala ağlıyorum. içim çok tuhaf.

kim derdi ki; 6 yıl beraber zaman geçirdiğin 4 yıl sevgili olduğun adam üç ay içinde sana el gibi olacak, bir yabancıdan daha uzak olacak. mesaj bile atamayacaksın deseler inanmazdım. seni aramayı ve mesaj atmayı çok istedim ama yapamadım. belki şu an bunun için de ağlıyorum.

allah'a emanet ol, sağ salim dön ve seni çok seviyorum.

hayırlı tezkereler.
  • daha bir yaşını yeni bitirdin. önüne gelen herşeye mama demek de neyin nesi?
    insan biraz bilimle, siyasetle, futbolla falan uğraşır.
    oraya dön mama buraya dön mama.
    belki yıllar sonra buraları okuyacaksın.
    belki de havada asılı kalacak sözlerim.

anneni asla ve asla üzmemelisin. hayatının hiç bir döneminde annenin sana yaptığı fedakarlıkları ödeyemezsin.
    zaten annen de birşeyi ödemeni istemez ya.

beni boşver.
    iki öpüp okşayıp sevsem de herşeyinle ilgilenen annen.
    hem çalışıp hem seninle hemde benimle ilgilenmek zorunda olduğu halde kendi zevklerinden de ödün vermiyor bu arada.
    aramızda kalsın tabi bu.

' oku baban gibi eşşek olma' cümlesinde virgül bizim için nereye koyulmalı biliyor musun?

hemen ilk kelimenin arkasına tabi ki.
    ne demek istediğimi anlıyorsun eşşek sıpası gülme!

neyse nerde kalmıştık?
    oku diyordum.
    ben sana hayatımın ileri dönemlerinde maddi ve manevi neyim varsa bırakacak olsam da hayatta ki gayen asla ve asla maddiyat üzerine endekslenmesin.

para kazanmak için okuma, daha ileriye gidebilmek için, nobel almak için, dünya çapında saygın biri olmak için oku!
    para her zaman kazanılır.
    aklın yettiğinde babanın ne parasız dönemlerden geçtiğini, ne paraları umarsızca harcadığını öğreneceksin.

insanlara her zaman saygılı davran.
    kavgayı başlatan sen olma ama bitiren sen ol.
    bol kitap oku, film izle, sosyal aktiviteleri hayatına bolca dahil et.

biliyorum bunları okursan aradan uzun zaman geçmiş olacak. o günden bugün yazdıklarımı okumak sana ne hissettirir bilemiyorum ama o gün yanında olamazsam bu sözlerimin sana dokunacağının, seni etkileyeceğinin farkındayım.
    umarım o gün geldiğinde sözlerimi sana daha detaylı bizzat kendim açıklarım.

tanım yapmazsak olmaz tabi.

bir yaşında ki oğluma hitap ettiğim başlıktır.
  • bak ben buraya sana diyemediklerimi yazıyorum. okuyamazsın da bilirim. canımsın benim. herşeyinle kabulümsün.
  • beni tekrar görmek için sürekli abuk subuk nedenlerden ötürü mahkemeyi uzatıyorsun.. bitir artık şu lanet olası mahkemeyi, istediğin yerde sevişiriz söz...
  • böyle şeylerle işi olmaz, ekşiymiş sözlükmüş. o kitaplarına boğulur, kendi bildiğini okur. idealleri kıymetlidir beyefendinin. radikal inatçı, biraz da kendini beğenmişti zaten, diye düşünüyorsan ve bunu okuyorsan sanırım şu an ufak bir afallama ve acaba ile sarsılmış durumdasın. bak bunu da bildim tahmin ettim desem de "hiç de sarsılmadım" diyeceksindir muhtemelen.

gülce dersem belki hatırlarsın.
  • çok yavsaksın keşke ölsen.
  • yalancılığın, samimiyetsizliğin, ben yaptım oldu demenin, yok saymanın ama hep hesapta tutulma isteğinin, kof güvenin, her b.ku biliyor edalarıyla dolaşıp kendini bilmemenin, sevgi budalalığının, yalnızlıktan korktuğu halde insan ilişkilerindeki özensizliğin tavan yapmasının, cahilliğin vs, bu kadar iktidar olduğu, sadece siyasal iktidara değil, insan ilişkilerine, benim de çevre ilişkilerime kadar sirayet ettiğini gördüğüm bir başka zaman dilimi yaşamamıştım, ya siz?... sanırım bu serzeniş hepimizin iç sesinde dolaşıyor nicedir... tamam iktidar bu ise, insan da bu olur, vs, ama olmaz ki, kendi türümden insanların da böylesi bir pespayeliğe gelmesi, beni de bu silsilenin içine çekelemeye gayret etmesi, gayretine karşılık bulamadığında canını yakmaya çalışması, canımı yakıyor.. yakıyor, çok yakıyor... ama eleştirdiğim bir pozisyona gelmeme gayretim hep oldu, olacak da... neyse, kurudu, içim kurudu, yazarken dahi bu kuruluğu hissettim, bırakıyorum...
  • ne demiş cemal süreya?

aynı şehirde;
    sen varsın,
    ben varım,
    biz yokuz.

*ne de güzel demiş bak
12 entry daha