• ortaçgil için söylenmiş ortaçgil şarkıları albümünde sibel tüzün'e ait sert ve güzel bir yorumu da olan şarkı.

sözleri:

sessizliğine alıştık
    konuşmazsın öyle her zaman
    yağmur dolu dolu yağar
    ıslanmazsın bile

orada yerinde misin?
    duruyor duyuyor musun?
    orada yerinde misin?
    duyuyor musun?

aşık olur susarsın
    bilmediğinden midir sevgiyi?
    düşünceni gizlemek kibarlık
    kendini gizlemek meziyet

dünya değişiyor görmek olası
    bizden sorulacak sonra ilerisi
    katılmazsan oyuna
    onların olacak bütün yarısı

orada yerinde misin?
    duruyor, duyuyor musun?
    orada yerinde misin?
    duyuyor musun?
  • sibel tüzün'ün coverladığı hali, bülent ortaçgil'in "ortaçgil için söylenmiş ortaçgil şarkıları" albümünde en beğendiği yorummuş. boşuna değil ama, duyduğum en iyi soundlardan biri sahip bu düzenleme ve kadın sesine de inanılmaz yakışmış.
  • benim icin en iyi bülent ortaçgil sarkilarindan biridir. nedense pek degeri bilinmez, olsun daha iyi
  • en çaresiz ve bazen en yalnız anlarda, kendisinden hiç haber alınamamış ama deli gibi merak edilen insana ithafen söylenen, özellikle nakarat kısmı geldiğinde, yabancı birinden bir şey isterken annesine sordurtmaya çalışan insana benzerlik gösterecek şekilde, bülent abi*'nin arkasına saklanıp söylenen güzel şarkı.
  • bülent ortaçgil'in en güzel şarkılarından biri.
    nedense bana pink floyd'u anımsatıyor. müziği değil, sözleri. evet, the wall...
  • beni derinden etkileyen ortaçgil şarkılarından bir tanesi. sözlerinin vurucu olmasının yanı sıra müziğinde insanı düşüncelere sürükleyen, ortaçgilin bazı şarkılarında hissettiğim bir ton var.
  • hakan vreskala'nın yeni albümü. şarkıların hepsini sevdim ama en çok "inadına"!
    şimdilik sadece itunes'ta var sanırım
  • ceylan ertem'in radio slow time’daki programı. konuklarla hem söyleşiler hem de harika düetler var. şimdiye kadar nükhet duru, cihan mürtezaoğlu ve jehan barbur konuk olmuş, bize de gerisini heyecanla beklemek kalmış.
  • bir cenk han alkaya parçası. sözlerini de yazayım, tam olsun*;

kelimeler düğümlenmiş
    boğazım kurumuş
    gene boğulmuş günün sonu

gülmek bir yana
    yaşamaya dermanım kalmamış
    sen ise soruyorsun hala

neden suratın asık?

hayatımın penceresi kırık
    buralar buz gibi soğuk
    nasıl kendime gömülmüşüm

kalbimin kırık parçaları