şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bu yaza damgasını vuracak müzik yeteneği kadar kendi de tadından yenmeyecek insan. heyecanla bekliyoruz.
 • (bkz: ufuk ergin) sayesinde gün aşırı methini duyduğum fakat piyasada bir türlü göremediğim yeni nesil bir şarkıcıdır kendisi. öğrendiğim üzere ilk albümü doğulu production ve dmc ortak yapımı ile piyasaya sürülecek, menajerliği de tabii ki socia entertainment tarafından üstlenilecek.

  ufuk ergin'in elinde tuttuğu herkesi kısa sürede zirveye çıkarmasına (bkz: ozan doğulu), bıraktığında da piyasadan silinmeyle (bkz: hüseyin karadayı) karşı karşıya bırakmasına bakılırsa, eylül ayından itibaren radyo ve tv ekranlarında ece seçkini sıkça görmeye başlayacağız, sonrası muamma.
 • türk müzik piyasasına gün itibariyle bu ne yaa isimli parçasının murad küçük tarafından yönetilmiş olan video'su ile dahil olmuş olan, doğulu kardeşler ve dmc ortak prodüksiyonu, yeni bir pop müzik yorumcusu.

  naçizane bir kaç yorumum olacak:

  video klibin başlangıcındaki genel atmosfer ve 31. saniyeye kadar işitilmeyen intro münasebetiyle, rock veya alternatif müzik tınıları barındıran, melez bir genre'ya sahip (halkın beklentilerine hitap edebilir nitelikte üretilmiş olmakla birlikte, özgün olması da bir şekilde sağlanabilmiş) bir parça işiteceğimi düşünerek oldukça heyecanlandığımı belirtmeliyim. filhakika, bu heyecanımın yerini, intro'nun girişi ve parçanın genel akışıyla birlikte, "böylesine yoğun oryantal ezgiler barındıran bir parçanın video'sunun tretmanı ve buna bağlı olarak da çekilmiş olduğu mekan, kullanılmış olan görsel öğeler, dansçıların kostümleri ve koreografi tamamen bambaşka olmalıydı" şeklindeki düşüncemin almış olduğunu belirtmeliyim. görsellik, işitselliğe kontrast yaratacak şekilde kullanılmak istenmiş olsa bile, "kontrast"ın yanlış anlaşılmış olduğu ortadadır; parçanın genre'sı ve hissiyatı ile külliyen alakasız bir video olmuştur.

  video kanımca kötü değil, bilakis şükela olmuştur; adeta kısa film tadındadır ve murad küçük'ün eline sağlıktır. ancak yapımında ve yayınında emeği geçen kişilerden biri veya bir kaçı, sanki prodüksiyon süresince ya da post-prodüksiyon aşamasında bir durup da "bu parça ne anlatıyor; hmm peki video'su neyi anlatsın?" diye sormak ihtiyacı duymamışlardır.

  ece seçkin'in çıkış parçası, türk halkı'nın pop müzik ile eğlenebilme kriterlerini büyük ölçüde karşılayacak bir düzenlemeye ve sözlere sahip, radyolarda bolca döndürüleceği aşikar, bir süre boyunca dillere pelesenk olacak bir tekerleme niteliğindeki nakaratıyla, alışılmış ve pozitif geri dönüş elde edilmesi adına garantili olan müzikal dinamiklerin ekseninde üretilmiş bir pop parçasıdır. kanımca yayınlanma zamanı mayıs, ya da en geç haziran ayının ilk haftası olmuş olması gereken, pek de bu mevsimin parçası olmayan, lansmanı oldukça yanlış bir zamanlamayla yapılmış olan bir parçadır. velhasıl ece'nin de, kesinlikle ve muhakkak bu parça ile lanse edilmesi planlanmışsa, o halde ece seçkin yanlış zamanda lanse edilmiş bir isim olmuştur.

  hayırlı olsundur.
 • 'bu ne yaa' diyerek 'bu ne yaa' klibini izlediğim 'bu ne yaa' klibinin şarkıcısı.
 • "bu ne yaa" isimli şarkısına çektiği klip acayip hoşuma gitti. bi şubat havası var klipte. bu tarz çok hoşuma gidiyor lan. böyle fantastik yapımların çoğalması lazım. başarılı klip ama şarkı aynı kalitede değil maalesef.
 • can bonomo'nun dişi versiyonuna benziyor. bu ne yaa aklıma bana bir saz verin'i hatırlattı. klibi de post apokaliptik bir ortamda geçiyor sanki fallout gibi.

  galiba iyi.
 • dinledikten sonra klibe harcadıkları para ile gidip hayır işi yapsalardı keşke diye düşünmemize neden olan şarkıcıdır. bir şarkı ancak bu kadar kötü olabilirdi. yalnız yiğidi öldürüp hakkını yememek lazım. kız iyi bir şarkıcıya benziyor. şarkı seçimi konusunda biraz daha ıyi olabilirse bir şeyler olur gibi.

  edit: yine kimse de dememiş ki bacım hangi şarkıdan bahsediyorsun sen?

  işbu entryde şarkıcı kişisinin "bu ne yaa?" adlı çıkış şarkısından bahsetmiş idim.
 • ilk klibi için:

  http://youtu.be/jq8xjbgkfdm
 • bu ne yaa denen şarkıyı söylemeye utanırdım ben şahsen. lan millet dalga geçmesin şimdi diye..
  nasıl bir saçma nasıl bir ucuz şarkıdır. ozan doğulu destekliyomuşmuş bir de..
  tatlım ya 3 yaşından beri de piyano çalıyormuşsun bak, bu kadar kıyrıtırık bir şarkıyı nasıl kabullendi o kulakların ? nasıl nasıl nasıl..
 • kız güzel, şarkısı kötü.