• diğer öğünlerden farklı olarak gerçekten de insanı mutsuz eden kahvaltıdır.

ekmeksiz yemek yemek, ekmeksiz salata yemek gibi şeylere insan biraz zorlanarak alışabiliyor ancak ekmeksiz kahvaltı o kadar zevksiz bir şey ki anlatılmaz yaşanır.

tam birbuçuk saattir önümde duran küçükcük bir tabaktaki beyaz peynir, ceviz, salatalık, maydanoz, dereotu ve zeytini tırtıklaya tırtıklaya yiyorum. zerre zevk almıyorum. oysa şimdi bi çıtır ekmek olacak arasına koyacaksın hepsini ohh...
  • ekmekten kasıt, poğaça, açma, gözleme, bazlama vb. ise türk insanı için imkansızdır. corn flakes yemekle hayat geçmez.

(bkz: o kahvaltıların bir anlamı olmalı)
  • (bkz: simit ayran)
  • ekmeğin herhangi bir öğündeki temel katkısı sanırım içerdiği yüksek miktardaki şeker ve undan dolayı insülinin çok hızlı yükselmesi, peşi sıra da mide de kapladığı alandan dolayı yarattığı tokluk hissi. oysa insülin bir kaç saate hızlıca düştüğünde yemekte eğer yeterli protein ve yağ da alınamamışsa tekrar bir açlık hissi başlar.

eğer öğününüzden ekmeği eksiltmek istiyorsanız, yerine yine aynı dolgunluk hissini verecek yulaf/ buğday ezmesi ve yağ içeriğinden dolayı yoğurt ve/ya süt tüketilmesi iyi bir tercih olabilir. hem tokluk yarattığı gibi uzun süre de acıkma hissi yaşamazsınız çünkü bu karışımın sindirimi saatler sürer.

ah be tremere çok tatsız bu nane diyenlere azıcık bal veya kuru dut / kayısı / öneririm. ama azıcık bak...
  • eskidenbi şarkı vardı... olmuyooorrrrr olmuyooorrrrr... sensiz olmuyorrr.... ekmesiz kalhvaltı da hakkatten olmuyor arkadaş...

ekmeksiz ama simit var... kafasına da kadeh kaldırıyorum. başarılar.
  • güzel bir l&m bedduası olabilir. 'sucuklu yumurtaya banacak ekmek bulama inşallah'
  • aşağı yukarı 2 yıldır neredeyse yılda en az bir 300 gün yaptığımdır. kahve ile omletin iğrenç birleşiminin müptelası da değilim aslında.
  • ekmek yoksa bal, kaymak, reçelinde olmayacağı kahvaltı. ne kaldı geriye? kahvaltı değildir. net.
  • (bkz: messi'siz barcelona)

sonuç alırsın ama zevk alamazsın..

edit: imla
  • şu topraklarda yetişmiş biri için mümkünatı yoktur.
hesabın var mı? giriş yap