şükela:  tümü | bugün
 • bir recep tayyip erdoğan söylemidir. tam hali;

  --- spoiler ---

  türkiye ekonomisi tüm başlıklarda gelişmiş ülkelerden dahi çok ileri seviyededir. dünyada bir numara.

  çok iyi durumdayız ihracatımız derseniz, göreve geldiğimizde neydi biliyor musunuz? 2002’de 36 milyar dolar ihracatımız vardı. şimdi ne oldu? şimdi 162 milyar oldu. bay muharrem anladın mı? bay kemal anladın mı? siz buraları takip etmiyorsunuz ki. biz çalışıyoruz ya, üretiyoruz. ve bütün bunlarla beraber merkez bankası’nın döviz rezervi 27,5 milyar dolardı şimdi 110 milyar dolar. çünkü biz 136 milyar dolara çıktık, bu arada bir düşüşümüz var. yeniden bunu çok daha ileri taşımamız lazım.

  --- spoiler ---

  yıllık gelirimizin 60%'ı dış borç şu anda, geriye kalanın da yaklaşık 50%si direkt ve indirekt vergi olarak size geliyor, vatandaşa para kalmıyor yahu.

  2002'de 129 milyar usd olan dış borç, şu anda 453 milyar dolar seviyesinde.

  açın tcmb'den bakın.

  herşeyi geçtim, hiç mi sokağa çıkmıyorsunuz? hiç mi markete girmiyorsunuz? biraz insanda insaf olur, allahın yoğurdu, sütü, ekmeği eşek gibi zamlanmış, et met o işlere girmiyorum bile. insanlar aç yahu, aç. yıllar öncesinin tofaş şahini ayarında fiat egea bugün 100 bin lira üzerine satılıyor siz nerede yaşıyorsunuz acaba? 100 bin lira dediğin 62 asgari ücret demek.

  katılmadığım açıklama.

  edit: başlığı açarken bu söylemi karakter sınırı'na sokmaya çalışıyordum. bir türkü karakter sınırı'na girmedi nedense. kopyala/yapıştır uğraşırken, sonundaki olması kelimesini eklemeden başlığı açmış bulundum. moderatörlerden istirhamım başlığın düzeltilmesidir.
 • inanarak söyleniyorsa ya da kendisine bilgi verenler böyle bir bilgi veriyorsa, ciddi bir sorun olan durumdur.
 • (bkz: açacağın başlığı sigeyim)

  olm biraz kontrol edin şu başlıkları açmadan önce. keko trollere malzeme etmeyin kendinizi. zaten saldıracak yer arıyor çakallar.

  sonradan değiştirilecek olan başlığın orijinal hali : ekonominin gelişmiş ülkelerden ileri seviyede
 • başlığa baktım kör oldum. yorumum yok.
 • kaybetmesi gibi bir durumda bütün bu açıklamaları için; danışmanlarım bana böyle bilgi aktarıyordu diyecektir. yani yine kandırılmıştır.

  attım fava bekliyorum.