• windows 8'de zaman zaman dosya kaydetme işlevini yitiriyor. sonra bazen geri kazanıyor. alkol ve özel hayatındaki sorunlar onu çok hırpaladı.
  • screenhunter benzeri windows 7 ile beraber gelen yararlı bir uygulama.

donatılar > snipping tool
    accessories > snipping tool
  • bir anda hiç çalışmaz hale gelebiliyor bi bileşen eksikliğinden. bunu çözmek için administrator yetkili bir komut satırından

sfc /scannow

komutunu verip tamir edebiliyorsunuz. resmen windows'ta en çok sorun yaşadığım gereç bu oldu.
  • kocaman print screen alıp paint de kırpmak yerine bunu kullanarak rahatça derdinizi anlatabilirsiniz.
  • microsoft benim hayatimda herhangi bir zarara yol actiysa, herhangi bir inovasyon endisesi barindiran gereksiz programlarla sinirimi bozduysa, bu program hatrina affediyorum ve hakkimi tamamen helal ediyorum. onlar da umarim haklarini helal ederler. cunku hic bir sey olmasa en azindan snipping tool sayesinde uzerimde haklari var.

cunku neyin alintisini yaptiysaniz, ctrl-v ile direkt sohbet kutusuna yapistirilabiliyor. uzerine cizdiginiz oklar notlar filan dahil. yani kaydet tusuna bile basmaya gerek yok. budur. hayatimdaki her tasarim snipping tool gibi olsun. ne eksik ne fazla.
  • windows vista tablet pc ile gelen veya windows xp tablet pc edition üzerine power toy olarak kurulabilen gayet pratik screenshot alma uygulaması. pencere, lasso vs. formatlarında screenshot alındıktan sonra bir nevi formatta kayıt edilebiliyor.
  • toolbar'ın vazgeçilmezi.
  • windows 7'de de boy göstermiş uygulama, hayat kurtarmaktadır.
  • microsoft tarihinde yazılmış en kullanışlı araç olabilir bu.
  • macosun built-in gelen özelliklerinden biri.

tam ekran için:

(bkz: elma shift 3)

ekranda belli bir yeri almak için:
    (bkz: elma shift 4)
hesabın var mı? giriş yap