141271 entry daha
  • hayatımın %90'ını ölsem de kurtulsam diye yaşıyorum.pardon yaşıyorum mu dedim?
  • hala birkaç gün önce okulun önünde yakalamaya çalışıp kaçırdığım tek başına miyavlayan yavru kedi ne yaptı acaba diye huzursuzlanıyorum. onu terk ettiğim için çok mutsuzum. kim bilir ne kadar çaresiz.
  • bazen öylesine zor ve anlamsız geliyor ki her şey.
    yaşamak yük olup asılıyor boynuma.
    neden sorusu çarpıp duruyor zihnimin duvarlarına.
    neden. neden. neden. neden. neden...
    ne kadar süreceği belirsiz, nerede duracağı belirsiz, neye benzeyeceği belirsiz.
    yaşamak herkes için bu kadar zor mu ?

hazır bulgur pilavı aldım. paketini açmadan, kaynar suyun içinde beş dakika beklet yazıyordu üzerinde. 5 aydır bekliyor dolabın köşesinde. 5 ay daha bekler, sonra gider cehennemin dibine. bulgur pilavı.

evi boşaltmam lazım. yeni bir ev bulmam lazım. önümde bir ay sürem var. yorgunum. üstelik meteliksiz.

hikaye yazabilseydim, yüzlerce hikaye yazmış olmak isterdim. sait faik'i çok severim.

işler iyi gitmiyor. işler çok iyi gitmiyor. işler hiç iyi gitmiyor.

nasıl başarıyorlar mutlu olmayı. yetinmeyip mutlu kalmayı. hatta belki de mutlu ölmeyi.

keşke sigarayı hiç bırakmasaydım. en çok buna üzülüyorum sanırım. aklım yok. olsaydı bırakmazdım. biraz daha çok olsaydı en çok buna üzülmezdim.
  • önce içini geç dökmeyi öğreniyor insan. sonra da içine atmayı..düşmeye düşcez bari çukurunu ben seçeyim diyorsun. olgunluk bu belki de..

sonra da öyle bir an gelir ki insan susmayı öğrenir. içi sözcük kuyusuna dönmüş bir sessizlik.
  • bir iç dökeyim. son zamanlarda tanrıyla aramız bozuktu. bugün arayı düzelttik sanırım.evet tanrım uzattığın zeytin dalını bugün aldım.. bazı şeyleri duydum, öğrendim. aferim bana. ne kadar doğru davranmışım.. düzen ve sistem aslında o kadar güzel kurgulanmış ki... şimdi daha iyi farkına varıyorum.. bana bunları neden yaşattığını daha iyi anlıyorum... kendimle gurur duydum bugün.. daha da duyacağım eminim.
    evet tanrım teşekkür ederim ödül için. benim için bundan daha iyi bir ödül olamazdı.
  • ruh hastalanmadan beden hasta düşmezmiş. öyle derler. uzun sürmez umarım sıhhatle kalkmak.
  • baba oluyorum lan. baba baba... :,)

edit: fav ekleyeceğinize tebrik edin develer :)
  • hiç tanımadığım birine yardım eli uzatırken ona verdiğim değeri, 31 yaşında biri olarak kendime hiç vermediğimi anladım. benimde yardıma çok ihtiyacım oldu ama bizzat kendim sırt çevirdim, kendime. o kadar örseledim, hırpaladım, kendine güvensiz hale getirdim ki ne oldu bana diye sorma cüretini bile bulamadı diğer yanım. ne kadar garip ama ne kadar da acı.
  • baban spermini vermiş annen yumurtasını. seni sen yapan onların sevgisi yada sevgisizliği değil. sen bunca sevgisizliğe rağmen sevmekten hiç vazgeçmedin... düştüğün yerden ayağa kalk.
    (hayat seni nereye ekerse eksin, sen nezaketle çiçek aç...)
  • insan yaşamadığı şeye, tanımadığı insana özlem duyar mı ? duyuyormuş demek ki. bazen sanki benden birkaç tane daha var dünyanın başka yerlerinde bambaşka hayatlar yaşıyorlar gibi hissediyorum. hayallerim vasıtasıyla misafir oluyorum onlara.
133494 entry daha
hesabın var mı? giriş yap