• hayat bize hep mi sıkıntı be kardeşim?
    tam bir yıla yakındır işsiz gezdim. o kadar başvurudan ne bi haber çıktı ne bi şey. sonra iki hafta önce zor bela bir iş buldum ve başladım. şimdi de çok daha iyi bir yerden teklif aldım. çok çok büyük ihtimal oraya geçeceğim ama bir iki haftalık bir sıkıntı var. şimdi derdim ise durumu buraya nasıl anlatacağım? askere gitmem lazım diye yalan mı söylesem, yoksa olayı dosdoğru aktarsam mı? buradaki insanlar da allah'ı var iyi kimseler ama öbür tarafın benim için çok iyi bir avantajı var. şimdi böyle aktarınca çok zor bir durum gibi gözükmüyor olabilir ama beni biraz tanısanız böyle konularda çok sıkıntı çektiğimi bilirdiniz.
    not: bu entry okuyup da bana küfür edecek işsiz arkadaşlarım. sonuna kadar haklısınız. ama inanın işsizliğin ne kadar sıkıntılı, mendebur bir durum olduğunun farkındayım. umarım siz de en kısa zamanda istediğini bir işe sahip olursunuz.
  • üniversite yıllarından tanıdığım dünyanın en gıcık, şımarık ve hatta hep kilo problemi yaşayan kendimce çirkin bulduğum bir arkadaşıma aşık olduğu son derece yakışıklı bir adam evlenme teklif etti gayet de romantik bir şekilde. o bile evleniyor.
  • 35 dakika sonra doğum günüm ve bir umut mesaj atarsa belki biraz konuşabiliriz diye bekliyorum ama böyle şeylerden medet ummaya başladığım için kendimi aciz hissediyorum sözlük.
  • youtube'daki akıllı oynatma listesini sürekli "akıl oynatma listesi" olarak okuyup "vay anasını baya çılgın şarkılar var herhalde" diye mantık çerçevesinde kendime açıklamaya çalışıyorum.
  • 3-5 ay once muhafazakar bir kizdan hoslaniyordum. tabii ben muhafazakar oldugunu daha sonradan ogrendim. kiz bana muhabbet esnasinda "dindar misin?" diye sordugunda, "elhamdulillah" diyecegime yanlislikla "esheduen la ilahe illallah ve eshedu enne muhammeden abduhu ve resuluhu." demistim. kizin benden etkilenmesi icin resmen kendimi rezil etmistim. tek soyledigi "anliyorum" olmustu. bi daha da gorusmedik. zaten o dindar ben ateist, olmazdi. ama yine de bu cabami takdir ediyorum gercekten.
  • sözlükteki başlıklara saat 00:00'dan sonra önceden hazırlamış olduğu entry'yi, copy-paste yaparak hızlıca ilk girebilmek için çabalayanlar hakkında hiç de iyi şeyler düşünmüyorum ve fena kıl oluyorum.
  • noktadan sonra boşluk bırakmayan entryleri okuyamıyorum, olmuyor.
  • aşık olmak istiyorum. böyle şahane aşk şarkıları dinlerken bir şeyler hissedeyim istiyorum. birini düşüneyim istiyorum. düşündüğüm kişi de beni düşünsün istiyorum. çok mu şey?! mesela az önce redd - nefes bile almadan çalarken hiçbir şey hissedemedim," kimi düşünsem kimi düşünsem" dedim, kedim bıdık geldi aklıma, n'apıyordur şimdi acaba dedim, böyle böyle devam ederken son saniyelerinde bir yerde stairway to heaven'ımsı melodiler bi şeyler yapmışlar * ona gitti aklım. velhasıl düşünemedi.

2021 editi: inanılmaz ama hala bu konuda aynı noktadayım.
  • ağlıyorum. ve bundan nefret ediyorum. sebep olan her fikirden, anıdan, insandan... ayri ayr özenle nefret diyorum.

dile, ele hakim oluyor da, gözüne hakim olamiyor be insan..
  • ne zaman bir sessizlik duysam küçüklüğüm gelir aklıma.
hesabın var mı? giriş yap