• çeşitli başlıklarda defalarca dile getirilen şeylerin, ingilizce sınavında "kendi cümlelerinizle açıklayınız" sorusunu yanıtlarcasına azimle tekrar tekrar yazıldığı mecra. en azından türkçe ifade yeteneğine katkısı olur sanıyor insan ama o açıdan da pek gelişme yok.
  • modern zamanın en efektif silahlarından biri olan medyanın sanal alemdeki etkili bir parçası.
  • uzungöl'le paralel bir dönüşüm geçirmiştir.

uzungöl alplerden sultanbeyli'ye...

sözlük moda kahvesinden internet kafeye evrildi.

ortak yanları, ikisinin de aynı toplum tarafından bu hale getirilmesi.
  • ''izmir kötü-kaka* sakın gelmeyin.''

''buraya yazıldığında artık eskisi gibi olmayacaktır.''

''öve öve izmir'e yobaz doldurdunuz yazmayın artık.''

gibi gibi kabak tadı veren yorumların sıklaştığı yer.

adam zannediyor ki tüm türkiye ekşiyi açıyor, biri bi yer övse de oraya gidip çok değerli yazarımızın huzurunu kaçırsak, ortamdaki aradığı nezihliği yerle yeksan etsek. durmayın izmir çok güzelmiş haydi huzur kaçırmaya diye halkı galeyana getiriyor.

sen kendini niye bu kadar özel ve önemli hissediyorsun canım benim ya. bi sen mi yaşayacaksın güzel yerlerde sikik.
  • sadece bazı kalıpları kullanarak entry giren veya sadece bkz: vererek entry giren yazarları gördükçe 5 senedir sıra bekleyen beni kahreden oluşum.
  • bundan 6-7 ay önce, "malum şahsın 2017'de vefat etmesi" başlığından yazar uçuran, fakat şu tarz entry'lere -gördüğüm kadarıyla- müdahale etmeyen platform.

(bkz: #69002296)

(bkz: #66095816)

(bkz: #66234135)

hiç kimse gelip atatürk'e bu kadar kolay hakaret edemez, etmemeli. atatürk'ün hatırası var, ayrıca atatürk'ü koruma kanunu var. adamın götünden kan alırlar kan! şu entry'lere bir yaptırım uygulamalarını bekliyorum, yazar müsveddesine de keza!
  • klasik sözlüklerden çok daha farklı ve güzel.hem eğlendiriyor hem öğretiyor.üstelik yazarken tamamen özgürsün ve yazdığın entryi on binlerce kişi okuyor.bence bu sözlüğü bu kadar çekici ve popüler yapan şey de bu.
  • yıllardır takip ettiğim mecradır ekşi. uzun zamandır da çaylak pozisyonunda bulunan biriyim. fakat zaman geçtikçe uzaklaşıyorum.
    çünkü gereksizlikler , nefret içerikleri , hakaret , saygısızlık ve insanlıksızlık bolca baş göstermekte.
    üzücü
  • %10 bilgi
    %10 yorum
    %10 anket
    %10 kavga
    %10 küfür
    %10 ergenlik hezeyanları
    %10 övgü
    %10 dışlama-beddua
    %10 dilek-temenni
    %10 şikayet

çok ilginç bir yer. aynı türkiye...