• arkadaşlar geçen hafta harabe bir binada iki adet yavru köpek bulduk. aslında üç taneydiler fakat üçüncü muhtemelen açlıktan ölmüştü. sağ olan ikisi ise ağır pire istilası ve açlıktan perişan haldeydi. ayakta duramıyor, mama yiyemiyorlardı. büyük olanın gözünde enfeksiyon vardı. neyse ki toparladık, tedavileri bugün bitiyor. bizim bakacak ortamımız olmadığı ve kedimiz olduğu için sahip arıyoruz. yardımcı olacak herkese şimdiden teşekkür ederim.

veterinerin söylediğine göre aşağı yukarı 4 haftalıklar.
    cins değiller. konudan anlayan bir dostumun dediğine göre, german shepherd kırması.

bir hevesle alıp bakamayacağını anlayınca sokağa salacak kişilerin değil köpek tecrübesi olanların almasını isteriz.

foto 1
    foto 2
    foto 3
    foto 4

edit: sahip bulundu.
  • selam hayvansever ekşiciler. bir aylık minik tekir kızımız için yuva arıyoruz. abim hapşırdığını fark edince alıp veterinere götürmüş. kedi nezlesi olan minik kızımızın her türlü tedavisini yaptırdık. vitaminlerini, göz kremlerini, mamalarını aldık. ancak hali hazırda iki kedimiz daha olduğu için bu minik kıza yeni bir yuva arıyoruz. sahiplenmek isteyen arkadaşların her türlü ihtiyacını da ben göndereceğim, yatağıdır, tuvaletidir vs.

not: yer istanbul.
    görsel
  • not: bircok platformda ilan vermemize ragmen bir tane bile geri donus alamadik maalesef o yuzden buraya yaziyorum.

herkese selam,

4 aylik yavru kedimiz icin yuva ariyorum. neredeyse 3 aylikken cok hasta gorunce sokaktan eve almistik. her turlu tedavisini yaptirdik kizimizin, su an cok saglikli durumda. evimde iki kedim daha var ve onlarla yasiyoruz o nedenle bu yavrucaga yuva ariyoruz.

sahiplenmek isteyen olursa istanbul ici ulasim problem degil kendi ellerimle getirebilirim. hatta yakin cevre iller icin de konusabiliriz. bakimla alakali herhangi bir sorunuz olursa da memnuniyetle cevaplarim. sahiplenecek kisinin evinin camlarinda sineklik olursa cok iyi olur. gerci onumuz kis surekli cam acik duracagini dusunmuyorum fakat yine de olsa iyi olur. ilgilenen olursa fotograf atabilirim.
  • kırmızı yanaklı 3,4 yaşlarında dişi bir su kaplumbağam var. bu canlıların akvaryumda yaşaması gerekiyor. bende yok. sahiplenmek isteyen akvaryumu ve erkek kaplumbağası olanlar bir yeşil uzaktayım.
    tanım : minik canlılar için sıcak ve güzel yuvalar bulmasını umduğum platform.
    yer :istanbul, çekmeköy

görsel
  • görsel

bu güzel kız işyerinin 3. katına çıkmış ve gözümüzün önünde 3. kattan düştü,hemen veterinere yetiştirdik. kalça kemiği kırıldığı için cuma günü kalçasından ameliyat oldu, şu an tedavisi devam ediyor ve veterinerde kalıyor. düzenli bir evim olmadığı için ben alamıyorum. arkadaşım da kısa bir süre sonra yurtdışına taşınacak, bu yüzden o da alamıyor. bütün tedavi masrafları bize ait. yalnızca onu çok sevecek bir yuvaya ihtiyacı var. şu an ankara'da. çevre illerden gelip almak isteyen olursa da yardımcı oluruz.
  • henüz 1 yaşında olmayan, erkek, aşıları yapılmış tatlı mı tatlı golden retriever dostu olmak isteyen var mıdır acaba?

tomy gebze'de bir sitenin yönetici tarafından satın alınmış fakat bakamayacaklarını anlayınca da sitenin çocukları sevsinler diye güvenliğe bırakılmış. bütün gün bağlı veya kendisine ayrılan yerde tutuluyor. bir iki kişi gezdiriyoruz fakat yeterli değil tabii ki. sahiplendirilirse daha mutlu olup, çokca da mutlu edecektir.

koşmayı çok seviyor, koşu arkadaşınız olabilir.

gebze'ye yakın semtlerde ikamet edip tatlı mı tatlı arkadaş edinmek isteyen olur mu acaba?

olsun lütfen
  • zaten ülke olarak battık, ama yukarıdaki arkadaşın girdisini paylaşırsanız belki umut vardır hâlâ be. bı bakın be gozlerine garibin, olur isterseniz. dolardan daha değerli bu,hadi.
  • sokaktan sahiplenip ve üç yıldır gözüm gibi baktığım ingiliz bullmastiff cinsi köpeğimi, iki aydır uygun ev bulamamam sebebiyle sahiplendirmek zorunda kalabilirim.
    bu ülkede yeniyseniz ev tutmanız çok zor ,hele köpek varsa daha da zor. bir yıl bir odada kalıp şartları sağlayıp ondan sonra ancak köpeğimle bir eve çıkabilirim gibi gözüküyor.
    kimsenin bir yıllığına köpek sahiplenmek isteyeceğini de zannetmiyorum. elimde sadece tamamen sahiplendirmek kalıyor sanırım.
  • acil 2 aylık yavru kedi, nereden nasıl kaçmış da gelmiş dükkana bilmiyorum, bir kedi saldırısına maruz kaldı ben kurtardım.
    başakşehir ve çevresinden sahiplenmek isteyen varsa hemen yazsın.

video

video2

edit: bir sözlük yazarı tarafından sahiplenildi.
  • o bakışlar....kalbimi deldi.
    insan, sen ne kötü varlıksın.
    lütfen, bu yavruyu evlat edinin. mama, veteriner yardımı yapacağım.
    (bkz: #132121044)
hesabın var mı? giriş yap