• gerçekleştirirken, pkk sempatizanlarının ne diyeceği ve ne yapacağı umursadığım son şey olacak.
    z.ö. edit: orospu çocuklarını rahatsız etmiş. canavarsınız lan hepiniz, insanız diye gezmeyin ortalıkta. ülkemin aldığınız havası haram olsun size.
  • olmayacak olamayacak protestodur, ekşi sözlük ancak sedat bey' in ekmeğine mani olunduğunda ayaklanır.
  • çok fazla yazmayacağım, yazamayacağım... 19 ekim 2011 çukurca çatışması sonrasında klavye başında küfür etmekten başka bir şey yapamadığı için içi yanan benim gibi yüzlerce insan görüyorum burada. şu olsa bu olsa diyoruz... unutulmasın diyoruz, unutturuyoruz... gerçekten unutturmak istemediğimiz şeyler için aslında çok başarılı oluyoruz misal aylarca-yıllarca logomuzun üzerine siyah bant çekerek... şimdiye kadar hiç bir şeyi hiç kimseden bu kadar içtenlikle bu kadar içim yanarak bu kadar çaresizce istemedim... lütfen unutmayalım, kanıksamayalım, kabullenmeyelim, unutturmayalım... lütfen...
    hiç bir şeyin candan, şehit olan vatan evlatlarının canlarından önemli olmadığı şu dünyada, sansür için bile aylarca-yıllarca koskoca ekşi sözlüğün logosunu kapalı halde bulundururken, bu olay için ekşi sözlük bir şeyler yapsın... ne bileyim sözlüğe her girdiğimizde, bilmem kaçıncı haftanın spor toto süper lig maçındaki hakem hatası için sayfalarca anlamsız saydırışlarda bulunmadan önce aklımıza gelsin ne boş beleş şeylerle uğraşıp yanan canları unuttuğumuz... 2 ay sonra "biz barış istiyoruz, bizi zorla savaşa itiyorlar" diye yazmaya kalktığında bir orospu çocuğu pkk sempatizanı, görsün de hatırlasın aslında insan müsvettesi bile olmadığını...
    kimseden bir şey isteyemiyoruz... hiç bir şey yapamıyoruz... tek isteyebildiğim yer, tek çıkış yolum sensin ekşi sözlük ve senin gücün...

çok anlamlı cümleler kuramadığımın farkındayım af buyrun, hiç birimiz normal değiliz şu an... sokaklara dökülmeliyiz... asıl yapmamız gereken bu ama akıllı bir organizasyon için sakinleşmek gerek... bunu biz başlatalım, yoksa bunu kimsenin yapacağı yok...
    26 can... 26...
    ...

edit: bildiri, yer, tarih, saat ve güzergah: (bkz: 22 ekim 2011 ekşi sözlük teröre lanet yürüyüşü)
    facebook grubu: http://www.facebook.com/…74/?notif_t=group_activity
    facebook etkinlik sayfası: http://www.facebook.com/…18932&notif_t=event_invite

bilgi almak, tavsiye vermek vs. için mefistotales'e resident'e aritra'ya ya da bana mesaj atabilirsiniz.
    kıpırdanmak dahi hiç bir şey yapmamaktan iyidir, olabildiğince insana haber verip olabildiğimiz kadar kalabalık olmalıyız.
  • kesinlikle hafta içi olması gereken protestodur. diğer protesto gösterilerinden bir farkı olması gerekir. protestolar sanki bir şenlik havası varmış gibi, millet kahvaltısını edip gelecekmiş gibi, milletin tatil günlerinde yapılmamalı diye düşünüyorum, öyle protesto mu olur amk. gerekirse trafik kitlenecek, gerekirse devlet daireleri çalışmayacak, ancak böyle bir protesto ses getirir. eğer böyle bir protesto yapılacaksa sikerim işini gücünü diyerek katılacağım protesto olur. anarşizm ise sonuna kadar, illegalite ise en koyusundan.
  • ankara ayağında seve seve yer alacağım protesto.. ne gerekiyorsa artık.
  • aşağıdaki adreslere tek bir soru göndererek katıldığım protesto :

"saldırı hazırlığı yapılırken siz ne yapıyordunuz?"

başbakanlık :
    ozelkalem@basbakanlik.gov.tr
    bimer@basbakanlik.gov.tr

içişleri bakanlığı :
    mustesarlik@icisleri.gov.tr
    gsekreter@icisleri.gov.tr
    ozelkalem@icisleri.gov.tr

genelkurmay başkanlığı :
    gnkur@tsk.tr
  • 19 ekim 2011 çukurca çatışmasını kınayanların bu başlığı sürekli üstte tutmasını rica ediyorum.

arkadaşlar, bugun bu protestonun nasıl yapılacağının kararına varalım, gerek özel mesajla gereksede burada.

cuma günü bu protestoyu gerçekleştirelim. sessiz mi olacak, basın açıklaması yapabilecekmiyiz, ne kadar kalabalık olabiliriz bunları konuşalım.
  • esra-ceyda kardeşlerin tweet atarak haber vermesini dilediğim organizasyon. belki o zaman bazı yazar arkadaşları biraz heyecanlandırabilirdi.
  • bugün saat 17:00'de izmir cumhuriyet meydanı'nda terörü lanetleme eylemine gidiyorum. izmir tabipler odası düzenliyor protestoyu. ben de orada olacağım. gelmek isteyen olursa ne ala...
  • ben kürdüm. böyle doğmuşum pek tercih hakkım olmadı sanıyorum şayet tanrı bizi yaratırken ''ne olarak yaratılmak istersin?'' diye sorup, seçimimize uyarak bizi yaratıp, hafızamızı silmedi ise..
    ben 12 yaşında koskoca bir genç kız oldum, 14 yaşımda beni oğullarına isteyen onlarca aşiret ağası oldu. bir gece yarısı babam anneme ''biz gidelim bu şehirden, benim kızlarıma biçtiğim hayat böyle bir hayat değil'' dedi ve biz pılımızı pırtımızı toplayıp, kırk yıllık geçmişimizi bırakıp doğduğumuz şehirde, hiç bilmediğimiz bir şehre göçtük. şanslıydım ki babam, annem okumuştu, ileri görüşlüydü, olmasaydı şu an hayatını yaşayan bir kadın değil, eteğinde 8 çocukla koca dayağı yiyen bir kadın olurdum eminim. demem o ki kürt olmayı da o şehirde doğmayı da ben seçmedim ama babam seçti, çocuklarına daha iyi bir gelecek hazırlamak babamın tercihiydi ve bu tercihi bilinçle yaptı, eğitimle. lütfen bana kimse coğrafi şartların olumsuzluklarından bahsetmesin o şehirlerde kimse benim kadar şanslı değil, doğuştan şanssız bunu bir kabul etsin.

benim şehrimde,sarı yeşil kırmızı çamaşırları balkonda çamaşır ipinde yan yana geldi diye, işkencelere uğrayan kadınlar duydum sonra oğulları hiç yoktan öfkelendi dağa çıktı, ben bir pkk lı * diye birinin evi bir gece tarandığında, bütün derdi televizyon tamir etmek ve üç beş kuruş kazanmak olan ve bu amaçla o eve gitmiş birinin bedeninden yüzlerce mermi çıkardıklarını biliyorum sonra gencecik kardeşi abisinin ölümüne öfkelenerek dağa çıktı ve hiç yoktan alakasız bir aile pkk'lı oluverdi. vs. vs. vs. tüm bunlar şehir efsanesi de olabilir bilemiyorum.
    bunlar hikaye gibi gelebilir ama daha kötüleri yaşandı, yaşatıldı sırf bu savaş tırmansın diye.
    kim yaptı? umurumda değil, ölen zavallı askerimiz yapmadı, ölen pkk'lı da yapmadı ama...

ben kürdüm, kürtçe bilmesem, köylü elbiseleri giymesem de olur, zaten kürdistan kurulsa gidip de yaşamam mis gibi ülkem varken burada. burada savunmaya devam ederim mazlumun hakkını. suç taşın toprağın değil, öyle olsaydı bu topraklar için ''siz''le ''biz'' * omuz omuza savaşmazdık cephede. hala çanakkale'de bizler de yatıyoruz unutmayın ve bizim de yaşlarımız henüz 20 değil. haksızlık etmeyin, nankörlük etmeyin. yazık günahtır.

bugün bir sürü can yitip gitmiş, asker gerilla hiç fark etmiyor benim gözümde.. 2 erkek kardeşim var askere göndermeyeceğim onları, vicdani ret haklarını kullandıracağım onu da yapamazsam parayla doktorluk ünvanına kadar aldırırım ikisine de, o da olmadı nasıl olsa arada çıkar yine bedelli askerlik bastırır parayı gönderir, 1 ay yaptırırım askerliği, bir kaç rütbeli tanıdık da araya sokarım ki evime yakın bir yerlere düşsün görev yerleri. ''siz'' in ülkeniz bu ya nasıl olsa.

sabahtan beri yüzlerce yazı yazdınız, it dölleri dediniz, şerefsiz dediniz, şu dediniz bu dediniz, şunu bilmenizi isterim ki şerefsiz değiliz, it dölü değiliz biz, emin olun değiliz en az sizin kadar insanız... neden bu savaştan * * nemalananlara küfür etmiyorsunuz da bize ediyorsunuz? zaten biz de sizin gibi ölmüyor muyuz? çanakkale de ölmedik mi? silvan gibi binlerce yerde ölmedik mi sizinle birlikte? en sikindirik tv haberlerinde bile görmez mi gözleriniz şehit anaları dediğiniz kadınlar, o it dölü dediğiniz kürtlerin anaları, kulaklarınız duymuyor mu şehit oğluna kürtçe ağıt yakan ananın feryatlarını. vuran da biz vurulan da... lan mahsun bile bunu işledi filminde nerenizle izlemişsiniz anlamıyorum ki.

zaten yapılmak istenen bu, ''siz''in ülkenizde eğitim zayiatlarını bile terörist öldürüyorken yapılmak istenen bu, öfke yaratmak, insanların milliyetçilik duygularıyla oynamak, savaşı büyütmek, yarayı derinleştirmek. alet olmayın, siz sadece askere değil ölen teröriste de ağlayın benim gibi. kürt olmak onun seçimi değildi emin olun, dağa çıkmak onun seçimi değildi emin olun, asker öldürmek onun seçimi değil emin olun...

beni şayet gönül rahatlığı duyacaksanız, ''pkk sempatizanı it dölü'' diye yaftalayabilirsiniz ben size hiç gönül koymam, ama şunu söyleyeyim ki pkk sempatizanı olsam sizin allah'ınızdan da korkmam, ülkenizden de. söylerim, ama değilim bu gözle okumayın bu yazıyı.

allah kürtçülüğün * belasını versin, allah türkçülüğün * belasını versin, allah uğruna 21. yüzyılda hala kan dökülen bu toprak parçasının belasını versin. canım ülkemi bu hale getirenlere yazıklar olsun. türk'ü öldürüp adına kürt milliyetçiliği, vatanperverlik diyenler gibi kürt'ü öldürüp adına türk milliyetçiliği diyenlere de lanet olsun.

ben kürdüm ve acil bir işim çıkmazsa o yürüyüşte olacağım, hem ''siz''in için hem ''biz''im..

edit: imla
hesabın var mı? giriş yap