• eski tadına klonların deneyim kazanması ile tekrar kavuşacak sözlüktür, umarım...

ya da belki o tada sabırtaşları ile ulaşır
  • nerde o eski eksi seklinde isyanlara yol acan bazi kimselerin simdiki halinden memnun olmadiklari sozluk. olsun ben seni boyle de severim sozluk.
  • her yeni yazar alımından sonra ortaya çıkan sorunsal. halbuki daha önce hiç görülmemiş şekilde arka arkaya uyarılar yapılmıştır yazarlıgı onaylanan çaylaklara *.

yeni yapılan alımlarla entryler okunmayacak diye korkmayın: önce siz okuyun.
  • ne ile kiyasladigimiza bagli olarak dogruyla yanlis arasinda gidip gelebilecek onerme.
    sayet karsilastirdiginiz zaman dilimi sozlugun ilk zamanlariysa ben entry kalitesi acisindan cok bir fark gormedigimi soylemek isterim, bilakis sozluk formati zamanla oturdugu icin "benim sevgilimdir, bitanemdir ihihi:)" entrylerine en cok rastlanan zaman olsa gerek ilk zamanlar.
    ha sayet bu memnuniyetsizlik en son 'yazar akisi' ile ilgili dile getirildiyse;
    birincisi bu yeni gelen herkesin heyecanla yazdigi donem elbet sona erecek, bir kismin ucmasi bir kismin ise yazar olmaya alismasi neticesiyle sozluk eski duraganligina yakin zamanda kavusacaktir. (bkz: migferdibi).
    ikincisi, yepyeni yazarlarin gelmesi aslinda hos bir durum, insanlar heyecanla sozluge geliyorlar, once elbet kendilerini gostermeye calisacaklar ve garip bir ortam olacak. ama kimbilir belki yeni celebrityler cikacak falan. bana sozluk oksijen aliyormus gibi geliyor su an. memnunum, zira bastaki aksaklikliklarin giderilecegini biliyorum. dedim ya iste alismakla alakali, biraz zaman gerek sadece.
    gelgelelim, eger sozlugun en kivaminda oldugu zamani ariyor ve eski tadi bulamadigimizi soyluyorsak, bu konuda biraz hak verebilirim ama ote yandan eger yeni insanlar eklenmezse zaten var olan duzen oylece akip gidecek yine tatsiz tuzsuz bir sey olacak sozluk.
    (bkz: du bakalim)
  • ayıplanası sayıklama, mırıldanma, yafta.

(bkz: siz gidebilirsiniz biz geldik)

(bkz: kisinin degeri nedir aradigi seydir)
  • bu tür sözlüklerin dillendirildiği döneme dikkat ederseniz, dönemlerin hep yazar alımına tekabül ettiğini göreceksiniz. kimse tatsız tutsuz sözlük lan bu düşüncelerini laf arasında belirtmiyor. ne zaman ki yeni bir yazar alımı başlıyor; bakıyorsun herkes sallamaya başlamış. tamam gerçi kabul ediyorum, çok da haksız sayılmadığınızı biliyorum. ama abi senin ayrıcalığın nedir ki diğerinden? günde aktif edilen 1200 başlık içersinde entry bulundurabilirken sen, ayrıcalığın neydi? daha önce internet kullanmak mı, daha önce ekşi sözlüğü keşfetmek mi; bunlar kişiyi diğerlerinden üstün tutan kriterler gibi değil ki pek?

sizi yazar olma şerefine eriştiren nedir ki, diğerlerinden üstün tutan? yani ekşi sözlük çok bilinen bir ortam ve entrylerini formata uyduran yazarlar yazar olabilme şerefine nail oluyor. ha bundan sonrası formattan öte entry kalitesine de tabii tutulsun desek, yine kendi ayrıcalığımızı sorgulamamız gerekiyor o zaman?

ee, çözüm üreten bi laf etmedikçe "aman bu sözlüğün de cılkı çıktı yhaaa :(:(" demek pek bi sik ifade etmiyor biliyor musunuz? laf kalabalığı, başka bir şey değil. zamanlamayı eleştirin, ne bileyim toplu alımı eleştirin, moderasyonu eleştirin. ama yazar alımına karşı olup yazar alımını eleştirmeyin. o kadar da üstün değilsiniz kimseden.
hesabın var mı? giriş yap