• belli sınırlar içerisinde olmak koşuluyla desteklediğim sansürdür.
  • yazar kitlesi ve içerik olarak yozaşan sözlüğün yönetimsel olarak da ülke vasatına uyma olayı.

"yha niye tadını kaçırıyorsunuz insanların" diye başlayıp küfürle bitiren sikko tipoloji ülkenin olduğu gibi sözlüğün de ortalaması oldu. sizin fikriyatınızı da sansür destekleyen kof beyninizi de öpeyim ben.
  • burada baskıya boyun eğdi, zıttırı, pıttırı diye ağlayan çakiler az ileride bir yerde; çoğunluk ne isterse o olur, kürtçe tabela da tabi ki haktır diye demokrasi kasıyor.

gördün mü salak çocuk çoğunluk ne kadar boktan birşey ?
  • bugün karşılaştığım olay. abartısız 15 kez açtım başlığı tekrar tekrar silerek. ama sol frame de gözükmedi. belli kelimelere yapılıyor olabilir.

(bkz: cami)

açtığım başlık için:

(bkz: yönü yanlış diye camiyi yıkıp yeniden cami yapmak)

ekleme: ezan, cami vs gibi kelimelere sansür uygulandığı net ortada. diğerleri çatır çatır çıkıyor. denemesi bedava!
  • solda akıp giden başlıklara uygulanmasındaki yol ve yöntemi merak ettiğim iğrenç şey.

hangi kelimeler, hangi isimler, hangi yazarlar/oyucular/gazeteciler/düşünürler/siyasetçiler halihazırda sansürlenmektedirler? bu sansür listesine nasıl dahil olunur, nasıl çıkılır? bu sansür listesine müdahale etme yetkisi kimdedir? bu sansür listesi ilk oluşturulduğunda göz önünde bulundurulan kriterler nelerdir? bu sansür listesi oluşturulurken göz önünde bulundurulan güncel kriterler nelerdir? yani bu sansür nasıl ortaya çıktı ve ne hale geldi?

sözlük yönetiminin hakkında açıklama yapması elzem olan konudur.
  • demin açtığım canlı yayında silah kur'an ve bayrakla yemin etmek başlığı ile yaşadığım sansürdür.
  • afganistan'daki erkek çocuk seks köleleri şeklinde açtığım başlığın entrysi ışık hızı ile bacha bazi başlığına taşınarak görülmüştür az önce. ne oldu sol frame'de yeniden erkek çocuk siken kitleyi görmek rahatsız mı etti sizi?
  • göt gibi bir realite bile sansürleniyormuş, bunu öğrendim. içinde göt kelimesi geçen başlıklar sol frame'de gözükmüyormuş. (bkz: yağlı müşteri olmanın verdiği göt kalkıklığı)

iyi biz de bundan sonra göte g.t deriz.
  • hayatta olmaz. ben göte göt derim abi. sansürü kendileri koysunlar
  • sansür yapılacaksa bile, sansürlenecek sözcüklerde bir ayıklama özelliğinin olması gereken uygulama.

"arif oruç" isimli gazeteci ve siyasetçi ile ilgili girim, soyadı oruç olduğu için sol akıntıda gözükmüyor. burada bir mekanizmanın devreye girmesi gerek yoksa çok komik bir durum ortaya çıkıyor. bundan önce de "eyüp sultan camii" ile ilgili bilgi içeren girim gözükmemişti. dini sözcük içeren başlıkların görünmemesi isteniyorsa burada bir sıkıntı var demektir.
hesabın var mı? giriş yap