• enerjinin sekteye ugramasi. muvaffakiyetsizlik. (ara: elektrik kesilmesi)
  • hep en gerekli zamanlarda olan sinir bozucu olaydır. hızlıca hazırlanıp evden çıkmanız gerekirken, elektrikli şohben suyu ısıtmaz olur, zor bela duştan çıkınca saçları kurutturmaz insana, planını yaptığı kıyafeti ütületmez; en sevdiğiniz televizyon programı başlayacakken ortadan kaybolur. son dakika misafiri için bir süpürge açtırmaz, davetli misafirin kekini fırında bırakır. kabus bir şeydir...
  • dağın başı bir köyde çalışırken, sıkıntıdan ölmemek için evi bilgisayar, plazma, playstation ile donatıp günümü gün ederken, bir hafta süren ve odaya baktığımda ölü yatırım dedikleri bu olsa gerek diye içimden geçirmeme neden olan lanet bir durumdur.
  • bu gece gerek anlık gidip gelme, gerek voltaj dalgalanması şeklinde kendini göstererek guzelim lan party'nin icine etmis, vereceginiz hizmetin ta amına koyım dedirtmistir.
  • idealtepe sahilden izlediğim kadarıyla avrupa yakasını vurmuş olandır. normalde geceleri ışıl ışıl gözüken yer şimdi yok olmuş gibi duruyor. gerçi burada da gitti, ben nasıl yazıyorum, bak onu hala bilmiyorum.
  • lambamın iki de bir göz kırpmasıyla aklıma gelen, sözlükte de görünce an itibariyle umumi olduğunu anladığım durum. balkona çıkıp sigara içeyim dedim, iki kez gökyüzü parladı sanki şimsek çakar gibi. elektriklerle alakalı baya büyük bir sıkıntı olmalı istanbul'da.
  • camdan bakıp ne zaman geleceğini beklemektir yan komşunun ışığı varmı diye bakıp yorumlamaktır,birazda elektrik idaresine sövmektir
  • mistik bir yanı olduğunu düşündüğüm durum. hani tam sigara yaktıgınızda otobüs gelir ya, bu durumda da "oha lan çok güzel oldu mum falan, gelmesin elektrik takılalım böyle" dediğiniz an elektrik geliyor. o ara moda girip şarkı türkü falan söylemeye başlamışsanız bütün gece kesilmeme garantisi de var. denedik, gördük.
    (bkz: murphy yasaları)
  • üretim tesislerinde üretilerek yüksek gerilim seviyesine dönüştürülen ve ardından enterkonnekte sisteme enjekte edilen ya da herhangi bir üretim kaynağında üretilen elektrik enerjisinin, iletim ya da dağıtım sistemlerinde oluşan arızalar nedeniyle son kullanıcıya ulaşamaması durumudur.
hesabın var mı? giriş yap