şükela:  tümü | bugün
 • emrehan halıcı tarafından başlatılan bir girişim.

  http://www.eparti.org/
 • kurucuları arasında ajan smith'in de olduğu yeni dijital parti. şimdi neo düşünsün.
 • destek görmesi gereken bir parti; teknolojiyi, bilimi hayat felsefesinde ana rol benimsenmesini taraftar olan bir oluşum gibi geliyor.
 • (bkz: e-chp)
 • teoride guzel olan ancak ex-chp kadrosuyla yemeyecek olusum

  edit : ayrica "oncelikler" sayfasi direk chp'den copy paste edildigi izlenimi veren olusumdur
 • http://www.tomorrowland.com/home

  (bkz: tomorrowland)

  kralı belçika'da olan elektronik parti. şarkıları güzel yapsalar bari.

  (sazanları bekliyorum)
 • soyle bir goz gezdirince chp'nin "sidisine para verecegimize torrentten cekeriz" versiyonu gibi duran partidir. "sayin melek yatirimcilar bakin chp'nin aynisi ama elektronik" tarzi parti degil turkiyede, dunyanin hicbir yerinde siksen yemez. turkiyede muhalefetin mevcut kalitesizligi goz onunde bulunduruldugunda, ilimli tayyip- obama abd'si tarzi siyaset yapan "sikici liberalizm" olarak nitelendirilecek, kendini turkluk-kurtluk-muslumanlik-solculuk-sagcilikla isimlendirmeyip "turkiye cumhuriyeti vatandasi" uzerinden siyaset yapacak, "anadilde eyitim verices her seyi verices" romantik solculugu yada imam hatipten sinif arkadasina yari fiyatina birakacak laz muteahhit sagciligi degil, modern kapitalizmin yurumesini saglayan temel ilkeler ozellestirme, serbest piyasa ve gucler ayriligini duzgun uygulayacak liberal demokrat bir parti ihtiyaci vardir. chp'nin aynisinin digital downloadi cikinca millet chp'ye oy vermeyi birakacak miydi saniyosunuz.
 • (bkz: internet party)

  orjinalinin yakınına dahi yaklaşamayan girişim.

  e-parti derken e'yi yanlış anlayıp "emrahan parti" olarak görmüşler sanırım. sitelerinde en çok geçen kelimelerden biri emrehan. amacı bir ismin arkasından gitmek olan kişiler için ideal. bugün sitesinin her köşesine adını yazan "lider" yarın güç sahibi olunca site dışında başka yerlere yazmayacak mı?
 • teorisi bile adını tutturamayan parti girişimi.

  ben internet sitesini incelediğimde anlatılmaya çalışılan şeyi karşılayan kelimenin elektronik kelimesinden ziyade teknoloji kelimesi ile karşılanmasının daha uygun olacağını düşündüm. keşke partinin adını teknoloji partisi koysalarmış. hem kısaltması da tek parti olurdu. mis.
 • fikir olarak dünyada örnekleri bulunan ve başarılı olabilmiş bir sistemi benimsese de, internet sitesinin içeriğindeki yazılar safi goygoydan ibaret olduğundan beni kendinden soğutması 5 dakikadan uzun sürmedi.
  bir örnekle açıklayayım: "e-parti (elektronik parti) özgürlük, eşitlik, yaratıcılık ve üretkenliğe odaklı, yurttaşların yönetime ve denetime en üst düzeyde katıldığı kesintisiz ve tam demokrasiyi ana ilkesi ve hedefi olarak alır." bu cümleyi al, herhangi bir partinin seçim bildirgesine koy gram sırıtmaz. yeni ne söyledin? hiçbir şey! bu ansiklopedi ağzıyla da hedef kitlen olan twitter gençliğinin (kararların online alınması planlanan bir partinin hedef kitlesinin 50'li yaşlarındaki esnaflar olduğunu düşünmüyorsunuzdur sanırım, eğer öyleyse daha da vahim) ilgisini çekmen mümkün değil.

  bu iş olur mu? evet, olur. ama emrehan halıcı veya o jenerasyondan biriyle, hatta ve hatta 40 yaşını geçmiş biriyle olmaz.