• herkesin gözünden kaçırdığını düşündüğüm ayrıntı, hükümet geri adım olarak gözükmesin diye torba yasanın 68. maddesinde elektronik sigarayı ısıtmalı sigara olarak adlandırarak yasalara tabii tutuyor. 2-3 haber sitesi haber yaptı ancak bu kadar güzel bir haberin ilgi çekmemesi şaşırtıcı, tabii %40 vergilendirmeyle hemen hemen şuandaki fiyatlara gelecek ama hiç olmazsa daha güvenli olarak satışlar yapılır.
    kaynak 1

kaynak 2

kaynak 3
  • (bkz: iqos)
  • şaka bir yana çevremde bu sayede sigarayı ciddi ciddi bırakanlar oldu. karaciğerde su toplatıyor diye içmeyenler varmış. sanki sigara karaciğere çok faydalı gibi. lanet olası her şeye yorum yapasacılar.
  • yabancı ülkelerde reçete olarak verilen e-sigaranın ülkemizde bu zamana kadar neden yasal olmadığını bilmediğim durumdur.
  • keşke teşvik edilse de şu pasif içicilikten kurtulsak dediğimdir
  • iqos olduğunu düşünmüyorum, iqos'a işaret eden haber siteleri maliye bakanının söylediği öyle bir şey yok, elektronik sigara'da bir ısıtmalı sigaradır.
    bekleyip göreceğiz, sigara gibi lanet bir şeyi bırakmama vesile olan bu mucize aletin yasallaşmasını nesil kaderi için zaruri görüyorum.
  • elektronik sigara değildir. bat'ın türkiye'de yaklaşık 700 milyon dolar yatırım yapma sözüne karşılık patentli ürünlerinin yasallaştırılmasıdır. bir nevi özel bir firmayı devlet eliyle tekelleştirme yasasıdır.
  • normal sigarayla elektronik sigarayı kıyaslayanları anlamak mümkün değil onlarca bilimsel rapora rağmen.
  • torba yasada senede minimum 2milyar! adet tutun urunu ureten firmaların urunlerine izin verilecek yaziyor.
    ozetle iqos a izin verecegiz ama rakiplerine izin vermeyecegiz. ne yapsakne etsek demisler. sonra da bu cozumu bulmuslar. zahmet etmeseydiniz kardeş. direkt markasu marlboro olan urunlere izin veriyoruz deseydiniz.

boyle bir adresleme modeli yok. ayiptir gunahtir.
  • daha önce e-sigara başlığında yazmıştım. bu cihaz sayesinde 21 yıllık bağımlılığım bitti.
    bir an önce e-sigara yasallaştırılmalıdır.
hesabın var mı? giriş yap