• göz göre linç edilen, başına gelebilecek saldırılardan adalet bakanlığı da dahil olmak üzere medya organları ve vatandaşların sorumlu olduğu avukattır.

hata yapmış mıdır?

evet, hem kanunen hem de ahlaki ve insani anlamda.

ayrıca kanuna aykırı talebi işleme koyan icra dairesinin hiç mi suçu yok?

ekleme: septimuswsmith şöyle bir ekleme yaptı bana, teşekkür ediyorum.

ölümü nüfusa işlemedilerse ekrandan göremez memurlar. haberi görse bile, o "musa özkalkan" bu "musa özkalkan" mı bilemez, tc ve sair ayırt edici bilgiler olmadığından.

uygulamada da memurlar bilmez zaten, ölüm işlense bile açıp bakmayabilirler. taraflar bildirir genelde ölümü, açılıp bakılır, mirasçılara tebligat çıkartılır. hiçbir surette haciz konamaz, bekleme süreleri vardır.
  • 1) bürosunun camının çerçevesinin indirilmesini kesinlikle doğru bulmuyorum ama avukat hanımın açıklamaları biraz çelişkili. apar topar ilk röportaj verdiği videoda şehadetin kendisi ve müvekkili tarafından bilindiğini ve müvekkilinin talebi üzerine zaten dosyada var olan hacizlerin yenilendiğini söylüyor. aşağıdaki videoda görebilirsiniz.

https://www.youtube.com/…c&feature=youtu.be&t=4m18s

2) şurada katıldığı radyo yayınında ise borçlunun şehit olduğundan haberi yokmuş da, tamamen tesadüfi olarak hacizi yenilemiş ve şehit olduğunu haciz yenileme işleminden sonra öğrenmiş gibi anlatıyor. yanlış anladıysam düzeltin. "sabah haczi talep ettik, öğleden sonra şehadet haberini aldık" diyor. özellikle 1 saat 10 dakika'dan itibaren dikkatle dinleyin link aşağıda.

https://youtu.be/9jflaity74q?t=4140
    -------------------------

dolayısıyla avukat hanımın açıklamaları pek birbiriyle örtüşmüyor. müvekkili de tamamen masum ve olaydan habersiz değil gibi. hukukçu değilim ama en azından açıklamalarda bir tutarsızlık sezmek zor değil. olayın gerisi kamuoyu vicdanına kalmış. ama her türlü hakaretten uzak eleştiriye de linç demek artık kabak tadı vermeye başladı. bariz bir terslik var bu işte. sorgulanması neden eleştiriliyor anlamadım?
  • avukatın uyanıklığı ve para aşkı elinde bomba gibi patlamıştır. para hırsı sen neler yapıyorsun böyle. bu olayın popülaritesi olduğu için avukatın aç gözlülüğü kabak gibi çıkmıştır ortaya. bu güne kadar eminim hırsla neler neler yaptı yerköy lü köylülere
  • 4 gün önce bürosu kundaklanan ve polis eşliğinde ilçeden ayrılan avukat.
  • 24 şubat itibariyle hala avukatlık yapan ölü soyucu. hoş, gerçekten kimler unutulmadı ki...
hesabın var mı? giriş yap