• vicdan azabı ile ilgili hapiste uzun uzun yazılar yazar artık dediğim başarılı yazar. insanın hayatı bir günde değişiveriyor ne garip.
  • 6 gün suçsuz birini içeride tuttuğu için cezası ağırlaştırılır umarım. kazanın şoku içindeyim sen benim yerime içeride yat sonra ben senin yerine geçerim diye plan yapıp uygulayan birinin hafif bir ceza ile bu işten sıyrılmaması lazım.

ayrıca 6 gün içeride itiraf etmeden yatan adam da ya biraz mal birisi ya da emrah serbest iyi bir para verecek bu adama. başka türlü aklı başında hiç kimse başkasının yerine içeride yatmayı kabul etmez. eğer para karşılığı içeride yattıysa o adamında ceza alması gerekir.
  • abinin vicdan baya genişmiş demek ki, 2 tane insanın ölümü ancak 7 günde sığmayacak hale gelebilmiş.
  • insanların ve savcının aklıyla dalga geçen adam
  • "yazarlığı bırakıyorum. her gün çocukların öldürüldüğü bu ülkede ne yazabilirim iki sene sadece boksla ilgileneceğim" diyip bir sene sonra kitap çıkaran emrah serbes samimiyeti (!) aynı şekilde devam ediyor. evet bu şekilde çıkardığın kitaplar daha fazla satacak.
  • karıştığı kazayı üstlenmemiş, ardından da el yazısıyla bir mektup yazıp "les confessions" tadı vererek fiyaka atmaya çalışmış yazar. behzat ç. ve ardından gezi sonrası edindiği süksenin bir insanı düşürdüğü acınası durumlar bunlar. kazayı önce üstlenmemesi zaten katakulli dolu, bir de "itirafname" ile hayranlarının desteğini bekleyerek edepten yana iyicene dibi görmüş. mapusta da yazar birkaç kitap, oranın da ekmeğini yer. bunlara tav olan bir güruh oldukça, ego hazzından yana asla kıtlık çekmez.
  • ne böyle bir kazayı yapmış olmasına, ne sosyal medyadan itirafına, ne de insanların bu saçma olaya bile "helal olsun delikanlı adammış" gibi yorumlarına şok oldum.
    ben hala behzat ç gibi, hayatımın en kıymetli hikayelerinden birisini böyle pespaye bir adamın yazmasını hazmedemiyorum.
  • mide bulandıran bir yan var, 'iki insanı hayattan kopardım' itirafında.

kazanın üzerinden geçen, kayıp 6 gün!

ne yaptın bu süre içinde emrah? bi anlatsana... iddialar var muhtelif, birini buraya yazacağım. doğru değilse sileceğim ve özür dileyeceğim.

iddia şu: emrah serbes, avukatıyla konuşuyor, ruh ve sinir hastalıkları hastanesinden de rapor alıyor, raporun içeriğini bilmiyoruz, bağımlılığıyla ilgili olabilir, "ya da ruh sağlığı yerinde değildir" şeklinde olabilir.

sonra itiraf geliyor.

bu kurgu, ister istemez insanı kıllandırıyor.

emrah, kazayı üstlenerek, kenan doğru'yu kurtarmış oluyor. kendisi de raporlu deli olarak, ya bi süre hastanede kalacak ya da bu rapor sayesinde ceza indirimi alacak...

eğer bu iddialar doğruysa; işte buna götlük - adilik - şerefsizlik diyoruz! kati surette, 'vicdanlı adam' diyemiyoruz sana.

tanım:

bugün, 2 insanı hayattan kopardığını 'itiraf' etmiş, müptezel 'solcu' - edebiyatçı! müptezellik can alıyor. allah solcunun da sağcının da müptezel olup da bi de bununla övünmeyeninden versin.
  • bütün bunlar amirim meydanlara dönmesin diye kurulan komplolardir. *
  • (bkz: dostluk) (bkz: vicdan)
hesabın var mı? giriş yap