• çocukların öldürüldüğü ülkede yazamam demiş. ben de hayırlı bir iş edecek sandım, boks yapacakmış.

iki sene kafamı dinleyeceğim, hobilerimle ilgileneceğim desene be adam.

leş gibi popülizm kokan açıklama.
  • yazarlığa meslek muamelsi yapanda, anca bizim ülkede olur.
    sen fikir adamısın ,düşünce insanısın,hayatta eksik ve yanlış gördüğün ne varsa bi şeyler yazmakla mükellefsin.
    aydınların sustuğu yerde ,cahiller bağırırmış.
    iki yıl sonra ülke çok farklı olacak sanki, yine gençler ölecek , yine zalım zülmüne devam edecek,ama bu arada senin paran bittiği için yazman gerekecek.
  • https://twitter.com/…rbes/status/625347864684810240

aziz nesin hiç yazmasaydı o zaman.

sıradan insanlara haddinden fazla değer verilince ortaya böyle komik olaylar çıkıyor işte.
  • ben de sabunu birakip dus jeline basliyorum.
  • yazamayıp yeni hobiler edinmeye karar verirken afilli bir cümle edeyim demiş; "çocukların öldürüldüğü bu ülkede yazamam." gülmekten kendimi alamadım. alakaya çay demle kıvamında tam. yahu yazar dediğin adam çocuklar öldürülürken yazmayacak da ne zaman yazacak? peki nerden geliyor bu çocuk olayı. albert camus'nün "çocukların öldürüldüğü bu dünyayı sevmeyi ölünceye kadar reddedeceğim" sözünden tabi ki. karizmatik olur diye kendi boks hobisine geçişine uyarlamış. yani öfkeliyim düzene karşı boks yapıyorum stresimi atmak için pozları da olabilir.
  • yazmaya başlamadığı için gerçekleşmeyecek olandır.

...imla...
  • "ben kalemi bıraktım ama kalem beni bırakmadı" gibi afili bi cümle kurarak yeni kitabının çıkış tarihini duyurur yakında. "doktor değiliz ama hastamız çok" diyen adam yazarlığı bıraksa ne olur bırakmasa ne olur.
  • inşallah 2 sene boyunca yazmak zorunda kalmazsın da, bu artislikler işe yarar.

2 sene boyunca 1 proje üzerinde çalışıcam de tamam, yoruldum dinlenicem de ok, yazmama engel oluyorlar de amenna, yazdığımı basacak mecra yok de kabul. amaaaa, çocukların öldürüldüğü ülkede yazamam nedir ergen? senin yazmaya başladığında öldürülmüyor muydu bu garibanlar, başka bi gezegende mi yazdın tüm onları?

yazar, çizer adam asıl bugün lazım. napıyım ortalık durulduktan sonra sizin triplerinizi. hem zaten artık yazma bence de. erken havaya girdin belli.

uzattım, okuyamayanlara özet geçiyorum; kargaya bokun lazım oldu demişler, gitmiş kavağın tepesine işemiş.
  • yani düşünsenize 2 tane dünya savaşı görmüş bertolt brecht'ten daha onurlu bu adam. ahahahha.
hesabın var mı? giriş yap