• en iyi diş macunu diye bir şey yoktur. sürekli aynı macunu kullanırsan dişlerini çürütecektir.
    en iyi diş macunu sürekli değiştirilerek kullanılan diş macunudur.
  • yakın zamanda gittiğim diş hekiminin bana söylediği; tamamen faydasız oldukları. yalnızca verdiği ferahlık hissi olduğunu söyledi. olayı dişleri fırça ile temizlemekmiş.
  • yıllardır çoğunlukla ipana kullanırım, son birkaç aydır üç boyutlu beyazlık olanından kullanıyorum, leke giderme ve beyazlık konusunda evet başarılı ama diğer beyazlatıcılar nasıldır bilmemekle beraber bu biraz dişlerimi güçsüzleştirdi, sızlama oldu sıcak-soğuk durumlarında.
    bir de splat aldım. haftanın üç günü ipanayla 4 günü splatla ya da sabah ayrı gün içinde ayrı gece ayrı diş macunuyla fırçalıyorum.
    splat sensitive olanından kullanıyorum, memnunum.
  • paradontax ve sensodyne kullanımı arasında gidip gelen birisi olarak varsa eğer bilimsel gerekçeleriyle birlikte cevabını merak ettiğimdir.
  • marvis, kullanmayı seviyorum ama sürekli değiştiriyorum her tüpten sonra.
  • (bkz: otama balsam)
  • bir dönem bir kitapta yer alan diş macununun dişleri çürüttüğüne dair bilgiye dayanarak diş macunu kullanmadan dişlerimi fırçalamaya başladım. ilk zamanlar diş etlerim haliyle kanadı ama daha sonra kanamalar geçti. dişlerimde tartar namına hiçbir şey kalmamıştı ve farkı gören yakınlarım diş beyazlığına hayran kaldılar. bir yıl bu şekilde kullandıktan sonra tekrar diş macununa başladım. sonuç mu? diş taşı, tartar, çürük. diş macununun en iyisini bilmem ama başımdan geçen budur
  • en iyisini bilmem ama bana göre en kötüsü sensodyne çünkü kireç gibi hiç köpürmüyo ve diş fırçasının dişlere ve diş etlere sürtünmesine sebep oluyor. kireç gibi bi tuhaf bi diş macunu
  • (bkz: ipana)
  • en iyi diş macunu diye bir şey yoktur.

diş macunları ve fırçaları anlatmaya çalıştığım detaylı yazıya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

en iyi diş macunu kesinlikle doğal v.s. diye satılanlar değildir.
    en iyi diş macunu market reyonlarındaki en ucuz ve en pahalı olmayan ortalama her hangi bir macundur.
    zira önemli olan macun değil, öncelikle fırça ve fırçalama tekniğidir.

diş fırçaları hakkında bilgilere de yukarıda paylaştığım linkteki yazıdan ulaşabilirsiniz.
hesabın var mı? giriş yap