• saatlerce internette ve bilgisayarın karşısında beklemekten daha iyisi uyumak.
  • standart..
  • soguk sevmeyen, kar topluyor diye gokyuzune bakip bakip sevinmeyen - aksine cok mutsuzum gibi cumleler kurmaya baslayan, her ne kadar penguen yuruyusunde siyah kusak sahibi olsalar da dusup bir yerlerini morartmak konusunda anlasilmaz bir inatlari bulunan bazi insanlarin karla yuzlesmek istemedikleri gunlerin sabit slogani...
    bir ust modeli, en iyisi somine karsisindaki ayi postunun uzerinde uyumak...
    (bkz: ayi nerde post nerde)
    (bkz: yastigim nerde yorganim nerde)
  • "çok üzgünüm..yeter artık bugün bitsin" dedikten sonra yapılacak aktivite.
  • aslında zaman zaman da bir çeşit sığınak... evet, depresyondayken pek çok arkadaşımın başvurduğu yöntem... itiraf edeyim ki bana da bulaştı bu; ne zaman depresyona girsem -özellikle de aşki depresyonlar!- deliksiz, soluksuz, deriiiiin uykulara dalmak ve unutmak, unutmak, unutmak istiyorum!...
  • haaaaa, bu arada, dünyanın en güzel zevklerinden biri ayrıca... yaş ilerledikçe ona dayanma gücümün daha da azaldığını, tükendiğini belirtmem gerekiyor. yalnız benim kadim dostum pasif udi süleyman delikan için ise uyku, başlı başına bir fenomen çünkü kendileri modern bir oblomov olarak uyku uykuyu çeker atasözünün en tipik ve en çarpıcı timsallerinden biri... süleyman, 48 saat boyunca uyur... arada kalkar, 1500 bira bardağı büyüklüğünde çifte double bardakla çay ve 2500 paket sigara tükettikten sonra tekrar yatağa geçer ve uyur, uyur, uyur... sürekli uyur, her zaman uyur, daima uyur, devamlı uyur... ne zaman arasanız mesela telefonla filan sesi kesinlikle uykuludur, boğuk ve hafif ağdalıdır çünkü ya yatakta yine uyumaya çalışmaktadır ya da zaten uyumaktadır... süleyman, bir uyku, çay ve sigara oblomovudur.... diyeceksiniz ki be kardeşim bu zat hiç mi yemek yemez? e yeeeeer, hem de nasıl!... asla lokantaların, pastanelerin filan önünden geçmeye kalkmayın beraber mesela; ayakları, tıpkı onu yatağı görünce kendisine çekmesi gibi onlar da hemen içlerine çeker üstelik mümkünse siz ısmarlarasınız hiç de fena olmaz, şık olur, jest olur, hoş olur, iyi olur yani... süleyman delikan için bir roman yazılsa adını uyumak filan koyabilirsiniz... gün 24 saat o ise 48 saat uyur!...
  • bunalım zamanı uygulanan kaçış yönteminin değişimsiz özlüsözü
  • yakalanacagını bilerek kaçmak.
  • uyku hicligin cocugu
hesabın var mı? giriş yap