• sebahattin zaim üniversitesi rektör yardımcısı prof. dr. bülent arı'nın bir televizyon programında yaptığı açıklamadır.
    haber linki;
    http://www.cumhuriyet.com.tr/…sim_okumus_kesim.html

bana göre demek istediği; bu çarkı döndürecek olan bilgisizliktir.
  • okumadan araştırmadan profesör olan akp destekli sözde eğitimcilere en iyi örnektir.

biz zamanında bu herifler 3-5 seneye profesör oluyor, bunlara özel bölümler kadrolar açılıyor, daha sonra bunlar da çıkıp televizyonlara profesör adı altında hükümetin götünü yalıyor dediğimizde bize bok atanlara kapak olsun...

`edit:` greeny16 sağolsun bir belge ile bize kapat etti yazdığımız entryi

http://www.bulentari.com.tr/indextr/cv.asp

havadan okumadan cart curt dediğimiz adamın tez hocası halil inalcık çıktı! bunu nasıl açıklayacağız peki? seni okutan hocanın mı diyeceğiz:)?
  • çevremde, "tabii siz okudunuz ya..." ve "değişik değişik kelimelerle üste çıkıyorsun..." ile başlayan cümleler kuran herkes akp'ye oy veriyor. doğal olarak okumamış kesim çoğunlukta olduğu için akp istediği gibi at koşturuyor. çünkü cahillerden besleniyor.

ben atom fizikçisiyim. yüksek lisanslı ve okulu derece ile bitirmiş biriyim. şimdi yabancı dilim olduğu için az maaşla ithalat - ihracat yapıyorum. bana okuldan mezun olduktan sonra fizikçiler ne yapıyor diye sorduklarında cevap veremiyorum. ne yapıyor türkiye'de fizikçiler? amerika'da saati 50-60 dolar civarı, en yüksek maaşı alan meslek. bu memlekette ne yapıyor? atom enerji kurumundaki personel akşama kadar batak oynuyor.

şimdi ezikliklerini okumuşlara laf çakarak gideriyorlar. bu profesör olmuş. açıp bir bakalım. araştırmadan diyorum ki, kaç tane intihali var? yoksa profesör olmak kolay değil. yıllarını veriyorsun. hiçbir profesör o yıllarını böyle çöpe atmaz. amacı cahil halkın kendine güvenini daha fazla sağlamak. lan, zaten bu ülkede cahillik mutluluk getiriyor.

toplum böyle kaldıkça biz muhalif olmaya devam ederiz. bugün akp yıkıldı diyelim. anap gibi oldu. adı bile hatırlanmıyor diyelik. bu toplumun seçtiği yeni hükümetin çok daha iyi olacağını mı sanıyorsunuz? benim hiç umudum yok bre.
  • distopya yazsan bu kadarını hayal edemezsin. celal şengör ve ilber ortaylı televizyon ekranlarından kaldırılıp yerine bu cümleyi sarf eden adam konuluyor.
  • milli eğitim bakanlığı için göz kırpmak
  • diye bağırdı sığır adam

aslında pek haksız sayılmaz. sadece biraz eksik.

"bizim için en tehlikeli kesim okumuş kesimdir. onları kandırmak, cahillerden daha zor. cahile, okumuş cahile ne anlatsak inanıyor." demeliydi.
  • 5 yıl önce gittigim son cuma namazında vaaz veren gerizekalı da buna benzer şeyler saçmalamıştı. o son nokta olmuştu 5 yıldır camiye adım atmadım .

aslında doğru söylüyor. cahiller herşeyden emindir . fakirlik içinde yaşar hesap sormaz , vergi verir hesap sormaz çocuğunu askere gönderir cansız bedenini geri gönderirler hesap sormaz , madende ölür, asgari ücretle köle gibi çalışır hesap sormaz. tam sizin istediğiniz gibi
  • boktan bir üniversitede de olsa rektör sıfatını taşıyan bir şahsın şu anlama gelen açıklaması: kafası çalışan akp'ye oy vermiyor, hele lise falana kadar okuduysa hiç şansımız yok, bize daha çok koyun lazım. ben de okudum ama diktatörümüz gibi benim diplomalarım da... anladın sen ;)
  • ülkenin günbegün bittiğinin açıkça ortaya koyan örneklerden bir tanesi.

cidden geri dönüş yok buradan, yok yani televizyonlarda şu sözler edilebiliyorsa gerçekten dönüşümüz yok. sonumuz hayrola.
hesabın var mı? giriş yap