• bu adamı ben marmara sözlük toplantılarından tanıyorum. daha o zamanlar bizden yaşça büyük bir abimiz, kendisi hakkında konuşurken acayip zeki bir adam olduğundan filan bahsetmişti, çok iyi hatırlıyorum. o zamandan sonra bir iki kez selamımız ya oldu ya olmadı. biraz evvel facebookta baktım, ulan dedim adam kitap mı yazmış. açtım sözlüğü okudum, cidden yazmış. biraz daha okudum, araştırdım, adam almış yürümüş. takdir ettim.
  • "başarıya giden 10 adım" adlı kitabını okuduğum, kitap boyunca sürekli sizden ve insan ilişkilerinizin iyi olması gerektiğinden bahseden kişi. başarılı olabilmek için bir nedeniniz olması ve insanlarla iletişiminizin iyi olması gerektiğini söylüyor. yaptığınız işte para amacı gütmemeniz gerektiğini anlatıyor ama duyduğuma göre kendisi yılda 400.000 tl kazanıyormuş.
  • warren buffet'ın network marketing şirketleri sahibi olduğunu bilmeyen ve kapitalizmi çözdüğünü sanan andavallar tarafından eleştirilen adam.bak kardeşim enes olgun denilen adamı 2 senedir tanıyorum ve son 2 aydır evine gitmişliğim arabasına binmişliğim telefonla görüşmüşlüğüm onlarca seminerini dinlemişliğim var.yani senin gibi 2 facebook fotosuna bakıp yorum yapmıyorum.enes olgun bundan 3 sene önce senin şanssız dediğin kesimdeydi.babası evdeki rutubetten her kış hasta olan,evine haciz gelmiş,marmara üniversitesindeki final sınavını sırf yol parası yok diye kaçırmış bir adam.tam 3 yıl boyunca köpek gibi koşturup şuanki zenginliğe ulaştı.bildiğim serveti jaguar ve maserati arabaları izmit körfez'de bir iş adamıyla ortak aldığı 5 dönüm arazı ve her ay network marketingden kazandığı 50 bin dolar.direk hesap haraketlerını incelemiş biri olarak bu parayı gerçekten kazandığını teyit ettim.
  • enes olgun'un köpeği sezar kadar bile aklı olmayan insanlarca hala bok atılmaya çalışılan arkadaş.neymiş 100 dolarlık siteyi 1000 dolara satıyomuş.git bak bakalım cebindeki iphone, samsung kaç liraya üretiliyor ve kaç liraya satılıyor; kar marjı ne kadar ve en önemlisi önceki telefonundan daha faydalı olmadığı halde neden gidip satın alıyorsun.100 miyar dolarlık bir piyasa için hala ısrarla arkadaşlarına satıyosunn yeaaa diyen bir adam lütfen bana ekonomi dersleri ve warren buffet örneği vermesin.

edit:yazar arkadaş enes olgun hakkındaki entrylerini silince benim entryler de havada kaldı:)
  • yaptığı işi benimsemesem de yaptığı işi büyük özveri ile yaptığı için saygı duyulması gereken adam.
  • şuan bile entry girerek kendisine prim verdiğimin farkındayım.

bana sunum yapıldı kafama yatmadı, en yakin arkadaşım tarafından yıllar sonra aranıp buluşma bahanesi ile sunum yapılmak çok üzücü geldi. şirketin ve müritlerinin vaad ettikleri hasan sabbah'ın kine benziyor yapay cennnet ..) tabiki alakasi yok....

ama şurası bir gercek: enes olgun`un peşinden koşan muritleriyle bi iş kursan vallahi hem 1 senede iflah olursun hemde çevrene güneş gibi ışık saçarsın. arkadas nasıl müptelası olmuşlar öyle, facebook'a birsey yazmayı ver, like lar comment ler havalarda uçuşuyor...)

yiğidi öldür hakkını ver, adam sıfırdan başladı, müritlerine önce haşhaş takdim edereknarkozu verdi. şuan hakkında enrty girmeye bile beni mecbur etti :d
  • bu adam istanbul siyasal'da okuyordu, bitir(e)medi tabi. taa o zamanlardan belliydi nasıl biri olacağı. birinci sınıfta erasmus yapmak imkansızken bu adam birinci sınıfta polonya'da erasmus yaptı, üstelik sınava başkasını sokarak. sonra dubai'den saat falan getirip satmaya başladı. paranın kokusunu alınca, bir daha görünmedi fakültede zaten. bu halini görünce hiç şaşırmadım, büyük adam (!) olacağı belliydi.
  • kendisi mega holdgins'in kurucusu falan degildir.ayni suan sisteme girmis biri gibi yaklasik 3 yil once kardesi ve yurt arkadasi ile bu ise baslamis ve manyak kisiligi ile bu gunlere gelebilmistir.kendisine olan saygim kazandigi paralar veya bindigi arabalardan ziyade 3 senede hayatini kulturel anlamda degistirmesinden gelir.ayrica kimse onun kopeginden daha degersiz degildir ama bazi yazar arkadaslar sezardan daha aptal malesef okuduklarini da anlamiyorlar:(( bir de entrylerimin screenshotini almis cnms.
hesabın var mı? giriş yap