• son yıllarda dikkatimi çeken mevzu .
  sendika ve meslek örgütlerinde yer alan arkadaşlar bu dediklerimi çok iyi anlayacaktır .
  eğitim sen ve kesk kürt hareketinin yörüngesine çekilerek yok edildi. artık eğitim sen ve kesk hiçbir gündemde söz söyleyemeyen tabela sendikalar haline geldi . kıdem tazminatının kaldırılmasının konuşulduğu bir ortamda keskten ses gelmiyor.
  bütün okulların imam hatipe çevrildiği ülkemizde eğitim-sen sus pus . anadilde eğitim dışında nerdeyse konuştuğu bir konu kalmadı .
  ttb'nin hali ise içler acısı . hdp militanlığı yapanlar tarafında işgal edilmiş ; kürt meselesi dışında hiç bir konu hakkında konuşamaz duruma getirilmiş .
  disk son kongrede gördüğümüz üzere yok olmaya hızla gidiyor . sınıf siyasetini unutan kimlik siyaseti yapan insanlar en tepe noktalarda kendilerine yer bulmuş ; disk adeta işçi sınıfını unutmuş durumda .
  son yıllarda gördüğümüz üzere hdp ve kürt siyasetine mensup arkadaşlar önce sendika ve emek örgütlerinde örgütlenip sendikaları tamamen kürt hareketinin yedeğine alıyor , sendikalar bütün söylemlerini hdp çizgisinde yapıyor bundan rahatsız olan insanlar bilinçli bir şekilde etkisizleştirilip ve dışlandığı için sendikalardan kopuyor ve emek örgütü ; hdp'nin arka bahçesi haline gelip sınıf siyaseti yapmayan , işlevsiz , kitlesine duyarsız birer yapı haline geliyor .
  ben bunun hdp ve kürt siyaseti tarafından bilinçli yapıldığını düşünüyorum . amaç sendikaları yedeğine alarak müzakere masasına güçlü oturmak ve kürt hareketine eleştirel yaklaşan insanlara gözdağı vermek . kazanan ise akp ve sermayedarlar oluyor .
  edit : imla
32 entry daha
hesabın var mı? giriş yap