şükela:  tümü | bugün
582 entry daha
 • level 1: ergenliğe giriş. cennet ve cehennem inancı sorgulanır. kişinin, 60-70 yıllık bir hayata sığdırdığı eylemlerinin karşılığını daimi bir ödül veya ceza ile bulması ne kadar adildir?

  level 2: kısa süren deizm çağı. cennet ve cehennem artık yok. tanrı bilgisayara sims yüklemiş ama bilgisayarın başında değil.

  level 3: agnostik ateizmin başlangıcı. evreni doğaüstü teorilerle açıklamaya çalışmanın mantıksızlığını kabulleniş. dindarları bol bol eleştirme dönemi.

  level 4: devir nihilizm devri. din yoksa, anlamlar da yok. herşey uydurma. insanlar sahte. aşk yalan. evlilik ve çocuk hayallerine elveda. kariyer hırsında ciddi bir dibe vuruş. dindarlar ne yaparlarsa yapsınlar... biraz klasik müzik ve pesimizm zamanı.

  level 5: insanlarla vakit geçirmek artık çok güç. günlük hayatlarına öylesine odaklanmışlar ki, içinizi paramparça eden problemleri görmüyorlar. anlaşılmamak boğuyor. felsefi sorunlar tartışılıp bir amaç, bir ışık aranıyor yaşamak için. intihar fikri akla geliyor.

  level 6: bir fransız düşünürün, "there is only one really serious philosophical problem, and that is suicide." sözü kulağınıza çalınıyor. hayatınızın camus dönemi. ellerde, kindlelarda bir adet le mythe de sisyphe.
822 entry daha
hesabın var mı? giriş yap