şükela:  tümü | bugün
82 entry daha
 • mother i'd like to fuck kelimelerinin baş harflerinin kısaltması.
  çalışma alanlarımdan biri cinsel terapi olduğundan, pornografik eğilimlerin ne yönde olduğuna dair datalar benim için ilgi çekici. pornhub'ın istatistikleri iyi bir veri kaynağı oluyor. 2017 yılında en çok aranan üçüncü anahtar kelime milf olmuş.

  freud bu veriyi, 100 yıl önce yaşadığı için bugün kendini köhne bulanlara gözlüklerinin üstünden bakıp, gülümseyerek okurdu herhalde. ödipal arzu, teoriyi dinleyen çoğu kişiyi rahatsız eden bir fikir, ve bu şaşırtıcı değil. insanların bu fikri neden saçma ya da kabul edilemez bulduğu ensest yasağı ile bağlantılı, bu kadim bir yasa. toplumun şu andaki yapısı için önemli bir kural. bunun zeminini oluşturan nedenlerden biri ise kastrasyon kaygısı. annesini arzulayan çocuk, rakibi olarak gördüğü babanın cezalandırmasından korkar, libidoyu anneden çekerek ve babayla özdeşim kurarak libidinal yatırımını başka yerlere yapar. böylece dünya ve kendisi ile yeni bir ilişki kurar.

  ödipal çatışma ve anneyi arzulama halinin kalıntılarının, erişkin hayatına milf modeli kadınlara cinsel arzu duymak olarak aktarılıyor olması muhtemel. diyeceksiniz ki milf kavramı bu kadar popüler değildi, şimdi bu ilgi neden? ödipal çatışma yeni bir kavram değil, milf sevdası neden arttı? en azından bu konu üstüne düşünürken ben demiştim kendi kendime.

  önceki kuşaklarda kadınlar anne olduktan sonra cinsel rollerini kenara bırakırdı. belli bir yaşı geçen kadınlar, özbakımı azaltır, kendileriyle ilgilenmez olurdu. bu da onları erkeklerin tam olarak annesi gibi yapıyordu. bu durum ise ensest yasağının hatırlatıcısı oluyor, cinsel arzuyu kısıtlıyordu. erkeklerin, kendi eşlerinin annelerine giderek benzemesi durumunda(buna davranışsal alanda sık raslanır, kocasının kıyafetlerini satın alan, valizini hazırlayan kadınlar buna iyi bir örnek), cinsel isteksizlik yaşamaları nadir olmayan bir durum. yani işin sırrı, milf dediğimiz imgenin adamın annesine benzemeyen bir anne figürü olması. hem anne olması hem de olmaması.

  bu da ancak günümüz toplumunun bireyleşmiş anneleri için geçerli olabiliyor. böyle bir arzu önceden hiç mi yoktu diyenler, 67 yapımı the graduate filmini izleyebilir. elbette vardı, ama bu kadar yaygın hale gelmesi için, erişkin kadınların çoğunun mrs. robinson'a benzemesi gerekiyordu sanırım.
80 entry daha