şükela:  tümü | bugün
857 entry daha
  • hem yurtiçi hem de mng aynı adrese ve aynı kişiye gönderdiğimiz evrakları bize geri getirdi. sonra yırtiçiyle tekrar yolladık, gene geri getirdi. farketti ki, zarfa yazdığımız adresii değil, kayıt alırken kendi sistemlerinde çıkan adresi giriyorlar. sonra mng kargo aynı binada ve hatta aynı ofiste çalışan iki kişiye gönderdiğimiz evraklardan birini ertesi gün, diğerini sonraki gün teslim etti. biz de şu ups'i bi deneyelim dedik.

    çok garip çalışma prensipleri var. normalde başka kargo şirketlerinde kargo poşetine dosya filan koyup, üstüne adresi elle yazıyorsunuz, kurye alıp gidiyor. eğer kurumsal çalışıyorsanız ups'te bu yok. ups smart diye bi websitesi bölimleri var, oraya size verilen kullanıcı bilgileriyle giriş yapıyorsunuz. sonra adresi, alıcı bilgilerini filan tek tek kendiniz giriyorsunuz. yine aynı panelden kurye rezervasyonu yapıyorsunuz ve kurye geliyor. ilginç olan şu, gelen kurye herhangi bir şubeden gelmiyor. seyyar öyle dolaşıyorlarmış. kargoları toplayıp sanırım zeytinburnu'ndaki merkezlerine götürüp oradan dağıtıma çıkarıyorlar. alıcı şubeye transfer hızı inanılmaz. bakalım kuryeleri nasıl. açıkçası biz bayağı tedirginiz. neticede insan malzemesi norveç'ten gelmiyor.

    edit: gayet iyiler ya. smart ekranına kargo hareketleri geç düşüyor tek sorun bu. onun dışında kargo neredeyse 16-17 saat içerisinde teslim edildi. haftaiçi müşteri temsilcisi arayıp, süreçten memnun olup olmadığımızı; şikayet veya önerimizin olup olmadığını sordu. interneten kurye talebinize çok hızlı dönüş alıyorsunuz. bu şekilde devamını ümit ederiz.
4 entry daha