şükela:  tümü | bugün
 • genellikle bir olay hakkında görüş beyan etmezden evvel kullanıma denk gelinen bu koyu a spor taraftarıyım ama ifadesi; "ben a sporlu olarak rakip b sporu sorgusuz sualsiz reddediyorum, bspor hakkında doğru-yanlış haklı-haksız farketmeksizin konu neyse reddediyor ve aksini savunuyorum. b spor ile alakalı en ufak bir içerikte beynimi kaybediyor ve düşmanlığa,nefret söylemlerine başlıyorum ancak bu sefer taraftar kimliğimi kenara bırakıp mevzuyu insanca değerlendiriyorum ve ona hak veriyorum" şeklinde kullanılır. *
 • yazar ayıklamayı kolaylaştırır. yazısına böyle başlayanların entry'sinin kalanını okumaya da gerek yoktur.

  ft'nin corona mevzusu konuşuluyor; banane senin hangi takımlı olduğundan insan mısın önemli olan o !
 • tek derdi övgü ve taktir toplamak olan ilgi budalalarının eylemi. entry’lerden ziyade twitter’da da çok yapılan eylem. “bir fenerbahçeli olarak/bir galatasaraylı olarak” diye cümleye başlayıp, tek derdi etkileşim almak olan ilgi manyaklarının yaptığı mide bulandırıcı detay, ılıklık. insanların fikrini belirtmek için gerçekten bu şekilde cümleye başlaması gerekmiyor.

  ayrıca; “bir fenerbahçeli olarak” bu şekilde cümleye başlayan tüm fenerbahçelilere, hayatlarında duymadıkları tüm küfürlerimi yüreklerinde hissetmelerini temenni ediyorum. rakip takım taraftarından iki fav alacaksın diye ruhunu satmaya devam et.
 • başlığın doğrusu üstte bakınızla açılmış,
  çakmasına ne gerek var.
  (bkz: ak partili değilim ama)
 • ben entry yazarken tuttuğum takımı belirtme gereği görmem kim niye merak etsin ki diye düşünürüm o yüzden bana çok saçma gelmiştir bize ne sesin tuttuğun takımdan sen otorite misin bizene kardeşim. spor başlıkları özelinde bu kalıp genelde rakip takıma övgü yapılırken kullanılır.
 • bu entrileri yazan yazar hakkinda not gerizekalıyım veya ben gerizekilayim ona gore okuyun ibarelerini ekleyerek okudugum entrilerdir. okumadan basiyorum eksiyi. iki uc kere yaptigini gorduysem, giriyorum seri eksiliyorum. bana ne hangi takimi tuttugundan gerzek herif, yaz dusunceni gec. karma kasmak icin bunu kalkan gibi kullaniyorlar. sozlukte ilk kullanan kim acaba?

  tartismali pozisyonlar icin entri yazarken genellikle okuyorum. gs, bjk, fbli olmadigini yazmadan penalti veya olmadigini yazmak cok zor. bir de bu tipler en begenilen entrilerde oluyor.