• genellikle bir olay hakkında görüş beyan etmezden evvel kullanıma denk gelinen bu koyu a spor taraftarıyım ama ifadesi; "ben a sporlu olarak rakip b sporu sorgusuz sualsiz reddediyorum, bspor hakkında doğru-yanlış haklı-haksız farketmeksizin konu neyse reddediyor ve aksini savunuyorum. b spor ile alakalı en ufak bir içerikte beynimi kaybediyor ve düşmanlığa,nefret söylemlerine başlıyorum ancak bu sefer taraftar kimliğimi kenara bırakıp mevzuyu insanca değerlendiriyorum ve ona hak veriyorum" şeklinde kullanılır. *
  • yazar ayıklamayı kolaylaştırır. yazısına böyle başlayanların entry'sinin kalanını okumaya da gerek yoktur.

ft'nin corona mevzusu konuşuluyor; banane senin hangi takımlı olduğundan insan mısın önemli olan o !
  • başlığın doğrusu üstte bakınızla açılmış,
    çakmasına ne gerek var.
    (bkz: ak partili değilim ama)
  • ben entry yazarken tuttuğum takımı belirtme gereği görmem kim niye merak etsin ki diye düşünürüm o yüzden bana çok saçma gelmiştir bize ne sesin tuttuğun takımdan sen otorite misin bizene kardeşim. spor başlıkları özelinde bu kalıp genelde rakip takıma övgü yapılırken kullanılır.
hesabın var mı? giriş yap