şükela:  tümü | bugün
  • araç içi döşemesi konusunda pimp my ride tarzı çalışan bir firmanın yöneticisi, otomobil konulu tv programlarında falan ismi çıkar.
  • vipdizayn adlı firmasıyla kişiye özel araç dizayn yaparak büyük çoğunluğunu yurtdışına ihraç etmektedir . mansory ve hamann'ı ülkemiz fuarlarında ilk sergileten , başarı hikayesi birçoğumuza ilham kaynağı olması gereken kişidir . sahiden de hiçbir şey imkansız değil .
  • çıktığı günden beri pimp my ride ve west coast customs ve türevi programları kaçırmadan takip eden biri olarak bu adamın iş yaptığı hangarı görünce imrenerek takip etmeye başladım.önünde saygıyla eğilip takdir edilesi bir adam.bu ülkede bu işi böylesine üst düzey yapan beyinler çıkması muazzam gerçekten.
  • amerika birlesik devletleri 'nın en onemli teknoloji ödüllerinden biri olan ima impact' de dünyada teknolojiyi en iyi kullanan otomobil dizayn firması ödülünün sahibi olan dizayn vıp isimli turk şirketinin sahibi.
  • bu arkadaşın sunumunu izledim internetten. güzel şeyler başarmışsın da biraz tevazu be kardeşim. yok çok zekiymiş, ilkokul ikiden direk beşe almışlar (kendisi ilkokul mezunu), yatılı okul sınavında türkiye birincisi olmuş, tekvandoda türkiye şampiyonu olmuş ama kariyeri için bırakmış, askerde atış şampiyonu olmuş, komutanları kazıklamış, fuarda kendisini kovalayan adam altı ay peşinden koşmuş, avrupa'da yılın dizaynı ödülünü almış, suudi arabistan kralına, katar emirine, monako prensine araba yapmış filan. başarıyı haketmiş insanlar kendilerini bu kadar övmezler, zaten onları yeterince öven vardır. merak ediyorum bu kadar başarılısın, vergi rekortmenleri veya en çok ihracat yapanlar listesine hiç girdin mi?
  • firmasi dunyaninin her yerinden unlulere, zenginlere araç tasarimi yapan adam.

youtube da 2 videosunu izledikten sonra cok etkilenerek instagramdan takip etmeye basladim. kulturel olarak bambaska biyerde oldugunu gormeme karsin cok takdir ettim. fakat canim kardesim dedigi adamlari, dini aktivitelerini ve ciplak ayaklarini gormekten cok sıkıldim. akraba olsa resmimin altina sevgi ve selam mesajlari yazardi.

profesyonel yuzunu gormek istedigim bey.
  • yukarıda bir yazar da değinmiş ama yani yazmakla bitecek bir tipte değil. birkaç yıl evvel gittiğim seminere bu arkadaşta konuşmacı olarak katılmıştı. adam hakikaten çok güzel şeyler başarmış, sıfırdan çok iyi noktalara gelmiş. tamam da biraz tevazulu ol be kardeşim. konuşma boyu yok ben burada birinciyim şurada birinci oldum diye anlattı durdu. ulan bırak da biraz başkaları seni övsün, anlatsın.
  • ytü'de makine fakültesinin düzenlediği bir seminerde tesadüfen kendisini ilk kez gördüm ve tanıdım.

konuşmasının başından sonuna kadar kendini o kadar övüyordu ki fakülte dekanı ve diğer hocalar suratlarında enteresan bir ifadeyle bu adamı dinleyip alkış tutmuyorlardı. en sonunda anlattığı şeyde, yaptığı araçları mercedes'e götürmüş ve mercedes yaptıkları aracın avrupa standartlarının bile üzerinde bulmuş, maşallah pek muazzam iş çıkarmışsın demişler tabiri caizse. aynı zamanda yapamazsın, edemezsin, bu işin üstesinden gelemezsin gibi her başarı hikayesinin vazgeçilmez elemanlarından kendisi de mahrum kalmamış. en sonunda mercedes'in böyle bir şey demesi sanıyorum hayatının en önemli anlarından biri olacak ki büyük bir gururla böbürlenerek anlatıyordu. tabii mercedes denilince artık dekanlar da alkış tufanına katıldılar ve tebessümle adamın gururunu okşadılar.

ben kendisini bir kez bile alkışlamadım, arkadaşların hatırına seminerden çıkmamak için direndim. her şeyden önce kim olursa olsun yaptığı işle bu kadar övünen insanları pek alkışlamaya değer bulmuyorum. kaldı ki ytü öğrencilerini de esefle kınıyorum. kendisi araç motoru üretmiyor ki ya da motor için önemli bir yedek parça. mercedes'ten aldığı araçlara makyaj yapıyor ve zengin insanlara satıyor. bir nevi bir araba makyözü. mercedes zaten kendi aracını avrupa standartlarının üzerinde bulacak, hele bir de makyaj yapılmış halini görünce daha da bir mutlu olur. mercedes vip araç yapamaz mı? adamlar daha verimli, doğaya daha az zarar veren, daha kullanıcı dostu tasarımlar yapma ve markasını geleceğe taşıma derdinde. zaten yeterince üst segment araç yapıyor, bir araca içki dolabı eklemek ya da 4k tv'ler eklemek mi büyük bir icat?
  • bugün, arkadaşımın yoğun ısrarı üzerine bir iki video izledim. birincisi, isminden ötürü kendisine ön yargıyla yaklaştım, kabul ediyorum.

sevgili erbakan bey,
    yaptığın araçlar çok şık tasarımlı, estetik, koltuklar ısıtmalı filan. ne bileyim kapılar sesli komutla açılıyor. bunlar güzel ve estetik şeyler. ellerimizde poşet varken saatimizi ağzımıza yaklaştırıp "kapıyı aç," demek güzel, çok güzel şeyler. havalı hem de. dizi oyuncularına satılır bunlar.

"egemen bey, bar çıkışı sevgilisi xxxxx ile vip dizaynlı otomobiline binerek uzaklaştı." tabi, kapıyı açmak için anahtar filan çıkarmadı cebinden. "açıl susam," dedi; kapı açıldı. kün, fe yekün gibi. güzel bunlar. nasıl denir... afili, evet afili.

ama, erbakan kardeşim, bunlar ucuz numaralar değil mi ya? iyi araç tasarlamak seni otomotiv sektörünün şahı yapmaz. bunu bir kere aklına koy abicim. mercedes yetkilileri bana taptı filan gibi cümlelerle caka satmak biraz çocukça yani. adamlar senin 2016'larda yaptığını elli yıl öncesinde zaten yapıyorlardı. vakumlu kapılar, daha bilmem neler neler...

emeğine, alın terine saygım var. ama bokunu çıkarıyorsun sanki biraz.
  • ali şan'ın kankası oradan hesap ediniz, instagram da fotoğraflarına bakın tam bir süslüman akp'li.her fotoğrafı "iyi akşamlar good evening" tamam ingilizce de biliyorsun fotoğrafın altı boş kalmasın diye de yazıveriyorsun.erdoğan'lı fotoğrafında tamam kabe de çekildiğin hayırlı cumalar temalı fotoğrafında.

yaptığı işe gelince yapıyor ki kazanıyor felan birşeyler var takdir edilesidir bilmiyorum, ama aracın içini deri koltuk televizyon koymak ne zamandan beridir şaheser yaratmak oldu anlamadım.