• hungur hungur aglattigi kanser hastasi kiz bugun vefat etmis. kendisi 65 milyon lira maliyeti olan bir cami yaptiriyormus. degil 65 milyon, 650 milyarlik cami yaptirsan ne olur. asla vicdanin rahatlamayacak.

simdi istedigin kadar camii yaptirt vicdansiz...
  • cennet diye bir yer var mıdır bilemiyorum ama umarım cehennem vardır.
  • camiler ile gunahlarini temizleyemecek. kendi kendini kandirip vicdanini rahatlatabilir ama biz unutmayacagiz. biz hesap sormayi beceremedik ama birgun o hesap sorulacak o zaman o yaptirdigin camiye siginamayacaksin. umarim en azindan bugun huzur icinde uyuyamazsin.
  • öbür dünya yok arkadaşlar boşuna buradan beddua sallayıp, lanet okumayın, adam memleketine 30 milyonluk cami yaptırıyor, hayatını memurluk, son bir kaç yılını siyasette geçirmiş adam 30 milyonluk cami yaptırıyor lan, aklınız alıyor mu?

hiç öyle öbür dünya, ahiret mahiret diye saçmalamayın, erdoğan bayraktar ve onun gibi insanlar bu dünyada cezalarını almadıkça dilek özçelik'ler gibi daha binlerce çaresiz ama gururlu insan ağlayacak, acılar içinde yitip gidecek.

ahirette cezasını bulacakmış sikeyim böyle ahireti, bana adalet şimdi lazım....
  • dilek özçelik'e parayı verirken "al işte parayı, başka ne yapacağım" demiş eski bakan.

bakansın ulan sen, milletvekilisin... üzerine bir düşün, meclis gündemine, bakanlar kurulu gündemine getir; "kanser hastalarının ilaçlarını sgk karşılamıyormuş, neden karşılamıyor, karşılaması için ne olması lazım" diye bir sor.

200 lirayı vermesinin sebebi bunları yapması gerekip de yapmayacağı için vicdanını rahatlatmak kendi çapında. kimseye sadaka vermeyin şerefsizler, size verilen görevi yapın.

ama işte kendi bulunduğu konumun farkında olmayan bu çapsızları o koltuklara getiren yine bu halk tabi, kime ne anlatıyorum...
  • 65 milyon liraya cami yapacağına, kanserle mücadele eğitim ve araştırma merkezi yapmasını tavsiye ederim kendisine. merkezin adının başına da dilek özçelik ismini koysun. dilek özçelik'le yaşadığı hepimizi üzen diyaloğu unutturmayacaktır ama en azından tek teselli olarak dilek özçelik gibi diğer kanser hastalarının acılarına bir nebze şifa olabilecek bir merkez kazandırmış olur kendisi ve trabzon halkı. (cami projesinin 3 milyonluk kısmının bir dernek tarafından geri kalanının trabzon halkı tarafından desteklenmesi düşünülüyormuş.)
  • nefret ettiğim, tiksindiğim ne kadar kavram varsa ete kemiğe bürünmüş hali kendisidir.

burası bir sözlük ise, bu ismin türkçe karşılığı da artık budur.
  • yardım talebini yanlış anlayıp, para verip başından savmaya çalıştığı kız rahmetli olmuş.
    eski bakan kötü niyetli değildi belki ama yaptığı davranış,halkın içinden geldiğini iddia edip, geldiği noktada halkı görmeme hastalığının bünyelere nasıl yerleştiği anlamında kendisine büyük dersler vermiştir umarım.
  • bunlar engerekler ve çıyanlardır,
    bunlar aşımıza, ekmeğimize göz koyanlardır,
    tanı bunları, tanı da büyü.
hesabın var mı? giriş yap