• erdoğan varken düşüyor erdoğan giderse belki yükselir.bi denesek mi?
  • dolar banko düşer, euro da öyle, enflasyon da yerle bir olur.
  • (bkz: şerefli at cihan)

erdoğan düşeli çok oldu. işte o an
  • elbet düşecek bunu herkes görecek.
    sonuçta ölümsüz değil bu adam. zamanı geldiğinde göçüp gidecek.
    erdoğan'ı ilahi bir figür olarak görenler için son derece normal bir yaklaşımdır.

tanım: siyasal islamcı rüyası/kabusu

türkiye'nin umurlarında olduğunu sanmıyorum ben bu kitlenin.
  • her seçim öncesinde dile getirilen yalan,
    düşmek ne demekse artık!
    2019 belediye seçimleri öncesinde de "istanbul düşerse mekke düşer kudüs düşer" demişlerdi. gördük neyin düştüğünü.

dinini tilkiden öğrenirsen;
    "sanırsın ki, tavuk çalmak günah değil,"
    "sanırsın ki, mekke düşer kudüs düşer!"
  • (bkz: ak troll)
  • düzeltelim mi bu başlığı?

erdoğan düşerse, türkiye'de erdoğan'ın amaç-hedef edindiği görevleri sayesinde peydah olmuş, hak etmedikleri kadar zenginleşmiş, liyakatten uzak güruh düşecektir.

ulan biz kurtuluş savaşı vermiş dedelerin torunuyuz, 200 senedir sefa içinde mi yaşıyordu ailelerimiz? hiç mi acıklı, aç, sefalet içinde yaşamış büyüklerimizin hayatını dinlemedik?

sen kimsin lan bize bir fani kaybederse tüm türkiye kaybedecek diyorsun???

badirelere karşı ayakta duran soylu türk halkıdır!

erdoğan güçlüyse o gücü de kadim türk milletine borçludur!

devlet mi yıkılır? işgal mi ederler? silahlarımızı terk mi ettirirler?

hangilerini yaşamadık ulan ılık götler!!!!

sayın cumhurbaşkanı'nın da bu düşüncelerimi dinlese paylaşacağına, etrafındaki bu kör-yalak tayfayı döverek etrafından uzaklaştıracağına eminim.

laiklik dinin de, cumhuriyetin de, demokrasinin de koruyucusudur.

güçlünün yanında olup, nemalanan ve onu kullanan orospu çocuğudur!

vatan düşmez, bayrak inmez, bu milletin içindeki fareleri de def eder, bu devlet yıkılır, yenisi kurulur!

bu topraklar bizim, gücü yeten gelsin çıkarsın!

edit: dur amk hızımı alamadım.

oğlum osmanlı'nın son dönemlerinde tophane'de nargile tüttüren, göksu'da hanımefendileri gözlemeye giden osmanlı erkekleri yok muydu?

bugünün asimile görünen, cafelerde, piyasa mekanlarda boy gösteren bütün tipler o günlerle benzer hareketler içindeler. hanımefendiler de aynı şekilde.

sonra ne oldu biliyor musun?

vatan toprağı düşecek gibi oldu.

o tophanedekiler, göksudakiler vatan aşkı uğruna ya işgal altındaki istanbul'da ingilizlere karşı pasif direndi, ya anadolu'ya halkı organize etmek için gizlice geçti, ya gazete, dergi bastırdı dağıttı, anadoluyu uyandırdı.

kaymak tabaka! köylüyü uyandırdı, doğru yönlendirdi, köylü garibim, sadece bir canı ve mangal gibi yüreği vardı, onu ortaya koydu. vatanı kurtardılar.

mustafa kemal kimdi biliyor musun? o köylülerin, senin, benim gibi iki kelimeyi bir araya getirebilen, bağımsız düşünüp olayları anlayabilecek akla sahip olmaları için gerekli sistemi kurdu. dedem bir dokumacı. ali okulu mezunu. validem boğaziçi'nden yokluklar içinde mezun olabilmiş bir cengaver! fırsat eşitliğinin ağa babası.

köylü çocuğu recep tayyip erdoğan, cumhurbaşkanı olma şansını yakaladı. ışığımız mustafa kemal atatürk.

o ışıktan doğru yararlanıp, onun dediği gibi dogmalardan uzak durun, dediklerimi iyi anlayın, doktrinlerden uzak durup sürekli kendinizi yenileyin düsturunu sürdürebilirsek, erdoğan için emr-i hak vaki olması sadece onun sevdiğine kavuşmasından ibaret olur!

biz kimseye bağlı, mecbur değiliz. biz yıkılmayız. yıkılacağından korkanlar, bir zahmet kuru götlerini alsınlar kenara, fikir diye sıçtıklarını da kendilerine saklasınlar.

rahmetli ecevit'in dediği gibi. bu arkadaşı alın buradan. sonunu da ben ekleyeyim. götürün çöpe atın fikirlerini.
  • böyle düşünmektense neden böyle bir algı yaratıldığını düşünmek daha sağlıklı olur.
hesabın var mı? giriş yap