• açıklanan paket burada. meraklısı girip nelerin duyurulduğuna bakabilir.
  • şöyle bir baktım da, beni (halkı) ilgilendiren bir durum göremediğim pakettir.
  • reform ayrı, düzenleme ayrı.

maddelerde herhangi bir reform göremedim.
  • reformun kelime anlamını bilmeyen insanlar tarafından yönetilmek kadar acı bir şey olmasa gerek.
  • az bile yapmışlar hak ediyoruz hepimiz bu şekilde yönetilmeyi. hiç kurunun yanında yaş yanar da demeyeceğim. biz öküz oldukça daha çok tarla sürerler üstümüzden.
  • --- spoiler ---
    çalışmamızın özünde; ekonomiyi yatırım, üretim, istihdam ve ihracat temelinde büyütme amacı bulunuyor. üretimde verimlilik artışı sağlayarak, potansiyel büyümemizi artıracağız. reel ekonomiyi daha da güçlendirerek, ithal girdi kullanımını azaltmış, katma değerli üretimle ihracatta yeni rekorlar kıran, yerli ve milli bir ekonomi hedefliyoruz.
    --- spoiler ---

"bir açıklama içinde, söylenen ile yapılan arasında ne kadar oksimorona düşülebilir?" sorusunu sorduran tipik açıklamalardan biri...

2018 senesinde afyon, erzincan, erzurum, çorum gibi muhtelif illerdeki şeker fabrikalarını; çiftçilerin gözyaşı döküp pankart açarak kınaması ve uzmanların itirazına rağmen özelleştirme kararını yayımlayıp ihaleye açmak "yerli ve millilik" sıfatına ne kadar uygundur?
    üretim verimliliğini, çiftçiye ilaç, gübre, mazot, su desteği vermeden; sanayiciye elektrik, hammadde desteği vermeden ve hatta icra iflas kanunu'na ters düşen işlemlerde bulunarak arttırmaya çalışmak nasıl ve ne ile olacaktır?
    bugün, sevgili dostlar, dış ticaret açığının fazlalığı ve bu farkın seneye de artacağı gerçeği düpedüz önümüzdedir. ihraç edilen ürüne verilen ortalama fiyat 1 doların altına indiyse ya verimsiz üretimdesiniz ya da ekonomik planlamalarınızın yanlışlığı yüzünden karşı tarafın size ekonomik bir gabin ihdası söz konusudur ve bu da süregelen açığın genişleyeceğinin tezahürüdür.

en kısasından tanım: yine asparagas. "reform" kavramından öte "rte-form'a" evrimleşmeyi gözlemledik. farklı açıklamalarda yine buluşmak dileğiyle!
  • ikinci el oto satışına devlet düzenlemesi isteyenler kına yakarlar artık. al sana düzenleme.

kaynak

edit: imla

edit 2: soranlar olmuş. madde 2'de yazıyor ikinci el mevzusu.
  • bana reform değil de rönesans gibi geldi*

olanlara acı acı gülüyorum sadece.
  • artık makyajlama bile yapamayacakları uygulamaları reform diye ittirmeye çalışanların açıklayacağı paket.

araçların ilk satışında binde 5 konusu ucundan galericilerin sıfır araba alıp fahiş fiyatlarla satış yapmasına önlemmiş gibi duruyor ama değil.

1-salt ceza yöntemi ile kaçak önlenemez. ıslahat böyle bir şey değildir.

ayrıca galericiler o bedeli de alıcıya yükler.

2-bu madde kişisel kullanım için alanları ilk satışında vergi ödemek zorunda bırakır, adil değil. belirli bir süre şartı olmalı.
  • yine salma salınmıştır. son olması dileğiyle.
hesabın var mı? giriş yap