fakirpislik06

  • şekerpare (672)
  • 651
  • 14
  • 8
  • 0
  • evvelsi gün

ülker 1 nisan reklamı

içinde korkunç subliminal mesajlar barındıran reklam filmi.

şu kare ne kadar da masum değil mi?
http://i.hizliresim.com/2reaqq.png

peki biraz yaklaştırınca?
http://i.hizliresim.com/v03drz.png

göremediniz mi? biraz daha yaklaştıralım o zaman:
http://i.hizliresim.com/dpyz1o.jpg

------

bir uyuyalım dedik, mesaj kutusu yandı alev aldı. güldüğünü belli eden dostlar kadar, tehdit eden ve duyar kasanlar da oldu. bu sırada da ülker açıklama yayınlamış. reklam materyalleri ile ilgili deformasyon yapanlar hakkında hukuki süreç vs şeklinde.

ülkede mizah bu kadar ele ayağa düşmüşken, "mizah" yaptığını savunarak zor durumda kaldığını söyleyen trilyon dolarlık firma bile açıklama geçiyorsa, gg olmamak adına bir iki söz de biz edelim. çünkü bu memleketin kuralı, büyükler kendini kurtarır ve daima küçükler ezilir.

son görseldeki yazı, sosyal medyada binlerce aydır trollüğü yapılan, yerleşmiş bir mizah kalıbı olan durumdur. ülker'e gelen saçma sapan tepkiler sonrasında tepkilerin saçmalığını vurgulamak amacıyla yapılmıştır. ne markaya bir saldırı ne de deformasyon vb yaparak bir algı oluşturma saiki yoktur!

amaç ise sadece gülmek.

muhtemelen bu başlık ülker tarafından mahkeme kararı ile sildirilir. ekşi sözlük'te mahkeme kararı ile yazdıklarımızın sildirilmesine artık alıştık.

kendi yaptığı "şaka" için verilen tepkileri anlamsız bulan bir firma olan ülker, şakası hakkında yapılan şakaları bakalım ne kadar mazur görecek?

son olarak da, bizleri şakalarımızı bile açıklamak zorunda bırakan sistem utansın.

devamını okuyayım »
01.04.2017 01:37