• biraz ayıp, avam bir slogan olmuş ama itiraf etmeliyim ki kahkahalarla gülmekten kendimi alamadım, kadına da kızamadım. küfürden ve bu tür argodan hiç hoşlanmayan, küfürlü esprilere bile gülemeyen ben, bu slogana acayip güldüm...

allah iyiliğinizi versin e mi. kadın o kadar bıkmış, öyle usanmış ki, sonunda da koyvermiş.
    ay gülmekten yazamıyorum ki...

çok net, yoruma ihtiyaç duymayan slogan. erkekleri aşağılamıyor veya erkeğe nefret barındırmıyor. tepki gösterilip küfredilen şey, bütün kadınların erkeği memnun etmesi, pahası ne olursa olsun onun keyfini yerine getirmesi ve bunlarla birlikte mutlu bir beraberliğin süreceğine inandırılmaya çalışılmamız.

erkeğin yemeğini eksik etme, çamaşırını ihmal etme, eve geldiğinde güler yüzü esirgeme, o izin vermezse gitme, o istemezse çok konuşup gülme, hoşlanmadığı hiçbir şeyi yapma diye büyütülür kızlar. kocanı elinde tut, yuvayı dişi kuş yapar, erkeğin kalbine giden yolları öğren vb tembihlerle kadın mekanikleştirilir. aslında bir tür fahişelik öğretmektir bu. "erkeğe istediklerini, sen onları yapmaktan nefret ediyor bile olsan verirsen sana iyi bakar ve sahip çıkar" demenin dolaylı yoludur. hoş, anneler direkt olarak da söyler... ondan sonra da kadın evde hizmetçi gibi dolaşır, gece yatakta gözlerini kapatıp bacaklarını açar nefretle, malak gibi yatar. suçlu yine odur ama. kadının varlık belirtisi göstermesini erkeği ne kadar memnun ettiğine bağlayan bir toplumuz.

kadın haklı olmasına haklı da kime anlatsın derdini. küfür, ifade güçlüğü çekenlerin, kendini ifade edebilecek yetiyi elde edememişlerin işidir. ancak bu kadınlara kendi ifade fırsatı da verilmiyor ki. verilse de kim dinleyip önemsiyor? o da en kısa yolu seçip tepkisini göstermiş.

hala gülüyorum... zerre kadar kızılmamalı, erkekler de üstüne alınmamalı. erkeklere değil, anlayışa ve kendilerine çocukluklarından beri belletilen çarpık öğretiye küfrediyor kadın.
  • bu pankarta açıklama getirmeye çalışanlar, pankart sahibine nazaran daha bir gülünç duruma düşüyor.
    bir de "babandır çiçek" gibi bir şey vardı, valla bu feministler kadın hakları mücadelesine çok büyük zarar veriyorlar. yıllardır kadınlar günü yürüyüşüne katılmayan, kadın hakları konusunda mücadele eden arkadaşlarım var, sırf kendilerini yürüyüşte zorla kortej dışına atan amaçsız feminist kitle yüzünden. neymiş, yanlarında erkek istemiyorlarmış.
    hiçbir kadın feminazilikle sınanmamalı, üzüntü verici durumdalar.
  • her seyin yanlis anlasildigi, bir seyi savunmak veya fikir beyan etmek icin illa ki zit kutup yaratmanin gerekli goruldugu canim memleketimizde edilmis laf. kadin haklari savunmak ne zamandan beri erkege saldirmak kufur etmek oldu anlamadim. olmaktan imtina ettiginiz seye donusmeyin bence hanimlar.
  • çok basit bir laf. yaratıcı olmadığı gibi itici de. feminizmi erkeksiz bir dünya olarak algılıyorsanız yanlışsınız. öyle bir dünya yok, doğaya aykırı. birbirimize mecburuz hacıtlar. misal desen ki "erkeğin kalbine giden yol, benim kalbimden geçer", o zaman çok nefis olur. çiçek olur, böcek olur. sen beni sev ki ben de seni seveyim manasında. sonrası artık kırlarda el ele koşuşlar falan.
  • yemek yapmayı bilmeyen bir hanım kızımızın beyanı olsa gerek. tamam abla sinirlenme, hazır bir şeyler alırız.
  • kafama da sıç, gözlerime de sıç, ellerime de sıç... işemeli sıçmalı bir ilişki için güzel bir başlangıç noktası.
  • (bkz: düz kadın)

valla iyi demiş.

net.
  • sonra da türk erkeklerinden neden romeo çıkmıyor..
  • kendini bilmez, terbiyesiz, hiçbir şeyin farkında olmayan hayatında iki kelam okumamış adamlar bir de "gerçekten hiç gerek yok derdinizi anlatmak için sıçıp sıvamaya..." demiş, sizin derdinizi anlatmak için millete " .mina koyarım, karı gibi davranma, kız gibi ağlama, karı gibi ağlama, evde kalmış kız, kız aldık/verdik, adam gibi adam, karı gibi adam" deme hakkınız var ama değil mi?

her maçta cinsiyetçi küfür etmeye, iki lafınızdan birisinin s.kiniz ile ilgili olmasına, nasıl s.ktiğinizi anlatmaya, kadınları aşağılamaya, yolda yalnız başına yürüyen kadına istediğinizi yapma hakkını kendinizde görmeye, kadınları yollu/iyi aile kızı diye ayırmaya, her boka hakkınız var ama kadınların erkeğin kalbine giden yola sıçarım deme hakkı yok öyle mi? kadınların yeri mutfak/ev/aile değildir, kadın sadece kadın olduğu için erkeklerden daha az hakları haiz değildir deme hakkı yok öyle mi?

tanım: sıçtım bile dedirten söylemdir. defol git şimdi.
  • niye sıçayım ya hu!

kendisini mutlu edecekse yapacağım yemek, midesinde güller açacaksa, ellerimle börekler açarım, sebzenin en tazesini bulmak için semt pazarlarında adım adım gezerim, gittiğim yörelerden memleketine has baharatlar, soslar alırım güzelleştirecek diye salatalarımızı, hatta tavuk yetiştirir yımırtlatırım kahvaltısında proteini orgaaaanik alsın diye... ha bunları kalbine girmek için yapmam girdiğim kalp mutlu olsun diye yaparım. sıçılacak bişi varsa feminist söylemlerinizdir der geçerim.
hesabın var mı? giriş yap