• aslinda erkeksilikle birlikte hüzün barındırır.

çok yönlü ele alınabilir. yapi işlerini öğrenme konusunda level atlama sayilabilecegi gibi bir vazgeçiştir ayni zamanda. başka şeylere adanmislik başlamıştır. idare etsin yeter, kaç kere kullanacağım lüzumu yok derken kendine ait bir matkap satın almak orayı burayı delme arzusuyla evde/bahçede yeni meşgaleler başlatır. sosyalleşmek, görmek/kendini göstermek, gezmek, çiftleşmek, arkadaş ortamlarinda faydasız meselelere laf kalabalıgi şeylere kafa yormak yerine bir nevi sürüden kopuş, kendine dönüştür.

matkap alan herkes yukaridakileri bırakır anlamı çıkmasın. kimilerine göre kankaliktan abilikten emmilige geçmek de olabilir. ama şu nettir, matkap almak bir erkeğin bazı şeylere küsmüşlüğüdür, vazgeçmişliğidir. çokça da doymuşluğudur.
  • elinde cips paketi,kanepeye uzanmış kendi halinde dizi izlerken tüm perdeyle birlikte tepesine korniş düşmesi. son vidasına kadar.
  • işte o zaman korkun ondan denilecek andır. artık kimseyi umursamaz o adam sadece duvarları ve o vardır.
  • kendi evine sahip olmak ve seni sürekli izleyen bir erkek çocuğuna sahip olmak denebilir.

ayrıca evde bir vida gevşediğinde şarjlıya basa basa o vidaya doğru ilerlemek gerçek bir erkek gibi hissettirir.
  • ustaya parasıyla bile istediği işi yaptıramadığı an.
  • ortalama 3 senede bir yoğun bir şekilde bu anı yaşayıp kendimi frenliyorum. eril bir memelinin ev içi işlerde matkaba ihtiyaç duyma zamanını 3 yılda 1 olarak alabilirsiniz. nerden buldun diye soran olursa "pardon pardon 2,94'müş" deyin, susarlar.
  • mavi bosch ya da makita'dalarda indirim denk getirdiği andır.
  • matkap almaya karar vermeden hemen önceki an kabus ile rüya arasında bir yerdedir. ne zaman ki almaya karar verirsin, herşey netleşmeye başlar. insan huzur dolar.
  • ne tuhaf şeyler var bu sözlükte. kaynak yapmak, duvar delmek, dübel ile montaj yapmak her insanın kadın erkek yapabileceği şeylerdir.
    11 yaşımdan beri bunların hepsini yapabiliyorum. oğluma da öğretiyorum. kızım olsa ona da öğretirdim.
    işin saçma olan tarafı herkesin evinde bir tane kötü matkap ya da dekupaj makinası olması. insanlar kırk yılın başı ihtiyaç duyacağı için kötü ürünler alıyor. ya da iyisine para verince makina bir dolap dibinde yatıyor.
    işin doğrusu site veya binalarda bu ekipmanların ortak kullanılmasıdır. böylece güvenli kaliteli makina alınabilir. hem de bilen bilmeyene öğretir.
  • etrafta matkap ödünç alınabilecek esnaf bulunmayan yere taşınılmasının kesinleştiği an.

(bkz: otlakçılık)
hesabın var mı? giriş yap